Милена Чочовска

Здраво
Нов член сум, почнав од март 2024 и за неполни 3 недели намалив 4 кг. Рецептите се преубави и брзо се подготвуваат. Поради проблеми со коленото речиси и не вежбам но затоа почнав да пешачам. На сите оние што се двоумат можам само да им кажам придружете се на програмата затоа што резултати има и видливи се за кратко време.
Поздрав и продолжуваме понатаму.

Logo

Vange Pockova

Здраво девојки
Како прво најдобра одлука донесена ми беше што се придружив во армијата.прекрасни јадења рецепти тренинзи топ,на секого му препорачувам да проба.
Резултати секако има ако се следи програмата и секако вежбите.
Скријте ја вагата бидете дисциплинирани и тогаш ке имаме сите резултати ке се топиме .
Кога се сака се се може,топло препорачувам на секој да проба никогаш не си гладен а слабееш.
Немора да се качиш на вага само гледај се во огледало и ке видиш разлика.

Elena Aleksovska

Zdravo devojki!
So Ana sum uste od oktomvri 2022 na instabooty,Sega sum na letniot predizvik,ne deka sakam da namalam na kilaza,ednostavno ne sakav da pravam nikakva pauza,I ja sledam programata so malku pogolema doza na hrana🙂
Od programata sum PREZADOVOLNA receptive mi se brzi za pravenje,lesno I vkusni.vezbite se super ,kratko I slatki🙂
Bidejki sakav da zgolemam na muskul mozam da kazam deka I go postignuvam toa,za razlika od drugite jas sum presrekna koga farmerkite veke ne me sobiraat hahahha
Pocnav so 43kg a Sega sum 49 I super tonirano telo!
ANA IS THE BEST!
MOJ SOVET DA BIDETE UPORNI VO SVOJATA CEL,BEZ RAZLIKA KOLKU E TESKO I KOLKU NEKOGAS NEMOZETE DA POSTIGNETE SE,NE SSE ODKAZUVAJTE!!!REZULTATITE SE SLAG NA TORTA 😘😘😘

Logo

Александра Дуранска Пешевска

По долго читање што се нуди какви резултати се постигнати со девојките од армијата решив во 10 за 12 да уплата, го фатив последниот воз да станам дел од армијата и не се покајав мислам дека ова ми е најдобрата одлука кој во последниов период сум ја донела.
Убавината на програмава е во едноставноста а вкусноста на храната имаат посебност во вкусовите комбинациите не ми одзема многу време за приготвување и што е најважно сита сум.
Тренинзите се она што ме држат мотивирана резултати има нооо не се мерам ниту на вага ниту обем незнам колку е исправно но мене најважно ми е оти ја чуствувам промената на своето тело.
Кратки се не ми се оптеретување за слободното време кое го немам како Мајка на три деца,брзи, одлично објаснети,советувани, еден голем плус за сработеното!
Топло препорачувам сите Вие кој долго време се мислите и премислувите тоа да го сторите ВЕДНАШ!

Ивана Ѓоргиевска

Презадоволна сум од тренинзите и овој начин на тренирање. Едноставно неможам, а да не извежбам во текот на денот. Доколку не сум во можност, следниот ден ги вежбам двата тренинга. Промените на моето тело се веќе забележливи, што ме прави уште повеќе среќна и задоволна.

Logo

Анета Ристова

Неворојатно и за мене како успеавте после 22 години да ме мотивирате да почнам со физичка активност. Ако првата недела ми беше тешко и успевав да направам движења со рацете и нозете само до 2 сантимери и тоа максимум, е сега во трета недела можам да потскокнувам на вежбите. А најмногу ме мотивира поддршката на мојот сопруг и моите деца.
Мислам дека програмата ќе стане мој начин на живот.
Благодарам.
p.s.
Сеуште не сум спремна за видео.

Христина

Програмата е одлична...Не само што исхраната е превкусна туку и станува фамилијарен начин на исхрана.Секој еден член се вклучува во моите оброци ☺️ Откако започнав добив прекрасна храна,многу енергија,а најмногу од се самодоверба.Секогаш бев скептик за вежбањето и го избирав полесниот начин,ќе гладувам ама нема да вежбам.Сега се чувствувам препородена.Најпрво не чувствувам глад воопшто,а второ обожавам да вежбам ми стана секојдневна навика. Не чекајте и приклучете се веднаш.Трансформацијата е неизбежна ❤️

Logo

Elena boban

Def vezbite, kratki, brzi ..kako za nas taze majki porodeni odlicni,edinstveno sto ne mi se dopadna sto.mnoguuu vreme posvetuvam vo kujna, a iskreno ic nemam vreme so 2mali decinja.Do sega imam namaleno za ovie 3nedeli 2kg, sosema za.mene dovolno,.od lricina sto nekogas nemajki vreme skokam obrok, zs nemam spremeno...:(.Na drugite devojki im vikam na cel glas doagajteee ova e armija na ribetini, zgodnici,....seriozno, predobri Se.I imam edna molba golema ve molam narednite nedeli poednostavno recepti...Ve guskame

Соња Магденоска

Програмата е нешто навистина прекрасно. Најмногу ми се допаднаа оброците - брзи и лесни за подготовка, без многу комплицирани или недостапни состојки, а тука е и шопинг листата која значително го олеснува набавувањето намирници. Тренинзите воопшто не одземаат многу време, па може да се вклопат во секој дел од денот и во сечиј распоред. Веб сајтот е лесен за користење и сите информации се добро организирани и прегледни.
Едвај ги чекам новите рецепти и тренинзи за следниот месец!

Logo

Elena Spasovska

HEALTHY IS NEW SEXY!

Билјана Паунова

Хмм од каде да почнам. Ослабнав 3 кг! Јас сум некој кој се води по бројки и видливи резултати. На број два се рецептите. Се смислено до детал. Како некој што абер нема од готвење се осекјам како најдобриот шеф. И секако вежбите се 25мин мах. Имам големо благодарам на институцијава која е во светски рамки и одгомна почит према сите во организацијата. (Сакање) 🤌🏻🤘🏻💪🏻

Анита Петрова

Програмата е одлична ! Она што најмногу ми се допадна се преубавите рецепти и здравата храна која секојдневно е на менито ! Но морам да признаам дека со кратките , а интензивни тренинзи на Ана конечно го засакав вежбањето ! Она што топло им го препорачувам на другите девојки е да не размислуваат и да се пријават на предизвикот бидејќи нема што да изгубат (освен намалување на килограми се разбира ) можат само да добијат ! Покрај намалувањето на килограмите и затегнатото тело , стекнав особини како истрајност , доследност и упорност кои до скоро време ги немав !

Олгица Атанасова

Здраво,
За Ана и за армијата дознав од мојата другарка Соња која е долго време со Ана и има фантастични резултати.
До пред Ана , најчесто ја следев кето исхраната , од која се губат доста кг. меѓутоа и брзо се враќаат. Меѓутоа на долги стази кето воопшто не ми одговара бидејќи исхраната е многу рестриктивна .
Во оваа програма ја обожувам исхраната, има од се понешто. Си комбинирам. Сакам да готвам и подготвувањето на рецептите ми е право задоволство.
Вежбите се кратки но мнооогу ефективни.
Јас немам секогаш дома можност да вежбам, но одам на аеробик два до три пати неделно.
Но на Ана вежбите се многу ефикасни, си мислиш 15 мин, ништо не е тоа а сепак ми се потешки отколку 45 мин аеробик или пилатес.
И да , се слабее многу. Ако се придржуваш на исхраната нема шанси да не ослабеш.

Ivana Kocevska

Prekrasni efektivni kratki vezbi i prevkusni obroci 👏 kratko no iskreno

Logo

Маринела Србиноска

Здраво женски,

Јас првпат зедов програма од Ана во октомври, 2020. Од тој ден до денес јас се уште мислам дека тоа ми е една од најпаметните одлуки во мојт живот. Постепено намалував килограми, со тоа што ден денес ги применувам истите навики во делот на храна, вежвање (не толку редово ), светата ѓумбирова вода... Намалив 12 килограми и се уште сум на вага иста, и после 3 години. Иако, тоа што го изоставувам вежбањето последнава година мислам дека има влијание врз моето тело. Па, затоа сум денес овде, повторно да се навратам на тој период, на тој октомври 2020 :))
И, што беше најбитно за мене ? Што комплетно ги сменив навиките, ама баш комлетно, научив што и како да комбинирам и како да водам здрав живот. А предходно ништо од тоа не сум знаела.
Посветено и решено и секогаш ќе имате резултати!
Hugs

Marija Tinguely

Maрија
Здраво, мојата приказна со Peach Army започна од Февруар месец 2023 година. Пред се бев импресионирана, што после три недели, јас имав видливи резултати. Храната е прекрасна, брзо се подготвува, а пред се и здрава, што најмногу ми значи. Вежбите за мене лично се супер Али искрено не ги почитувам многу …сигурно ако бидам подициплирана ќе имам повеке резултати Али и така сам задоволна изгубив 7 кг
Би им препорачала на оние што се двоумат, да ни се придружат на армијата,
Ви благодарам многу …)))))))

Logo

Sanja Pavleska

Здраво, јас сум Сања, првпат сум на програмите на Peach Army 🍑. Како за прво искуство изненадена сум од храната која е превкусна, не верував дека сето тоа ќе можам да го направам и да го јадам. Исто така целата Армија и Ана влеваат мотивација и имаш желба за вежбање, затоа што до сега сум била активен НЕвежбач.
Презадоволна сум од програмата што имам повеќе енергија, то агол осетив од првиот ден, а за 4 недели имам намалено 4кг. и многу во обем -незнам точно не се мерев но алиштата покажуваат.
Најискрено ви препорачувам, ако до сега не сте биле дел од Peach Army 🍑, да се приклучите, затоа што вакво искуство нема на друго место, значи веднаш сфаќаш за што си и нема откажување, најважно јадете повеќе од порано (бар јас) и слабеете, но мора да вежбате, се заедно ви дава бесконечно енергија.
Се гледаме на програмите.

Сакање ♥️🍑♥️🍑

Оливера Андоноска

Najmogu mi se dopagaat treninzite super se , redovno vrzbam i pocnav da gi kombiniram .Posle 5 godini pasivnost pocanv poleka da si ja vrakam kondicijata. Kako bivs aktiven sportist koj se otkaza od vezbanje posle poragaj, so vas se vrativ i mnogu sum motivirana, i pred se mi se dopaga sto mozam da vezbam doma vo bilo koe vreme. Uste ne sum ja postignala celta, ama ne se odkazuvam. Samo sledenje na programata bez zabusavanje za dobri rezultati. Jas tretava nedela malku zeznav so hrana , ama trening ne propustam😁

Miljana Nikikj

1. Vo programata mi se dopaga se. Vezbite so glas I poddrska na Marija se super za pocetok na ova patuvanje. Receptite se lesni I interesni

2.za rezultati e rano da se zboruva no se cistvuvam polesno poraspolozeno poene4gicno
3. Da razmislat sto sakaat da postignat I vrz osnovna na toa da izberat programa. Da znaat deka patot e dolg no ako ja sledat programata bez ili so minimum modifikacii, rezultati se neizbezni

Sanja Trajkovska

Zdravo,zdravo jas sakam da spodelam moe viduvanje od programata,jas otsekogas drzam nekoja dieta probuvam so ona so ova i na kraj sekogas gladna i se otkazuvam i gi vrakjam tie nekolkute grama sto sum oslbabela,sega koga ja zapocnav programata mnogu nauciv za kombiniranje na hrana nauciv nauciv koe so koe se kombinira nikogas ne sum gladna sto e najvazno nauciv da se sakam sebe si povekje 20 min sekogas imam da si gi izvezbam.vezbite ednostavno ubavo e custvoto da si posvetis vreme i na sebe i da si ja ostvaris posakuvanata cel,gdupava osven sto e za namaluvanje na tezina taa e i za odrzuvanje na zdravjeto vo celiot organizam jas su odusevena od se!!!vi blagodaram sto postoite pozdrav

Елена Гоцевска

Ми се допаѓа пристапот на Ана и нејзината посветеност на секој да му угоди 😊 Јас ослабев многу после бременоста со близнаци, но како и други жени потоа бев падни-стани. Но, најважно е дека не се откажав. Затоа знам дека е важно да не се откажувате кога еднаш ќе потклекнете кон стариот начин на живот. Станете, кренете глава горе и почнете од почеток. Успехот нена да изостане.

Sandra Jovanovska

Second time signed for the insta fit program but first time fully dedicated and I love it!!!
For me the biggest issue with staying fit is finding time to do it.
The programs are fabulous, short and so effective. and have already seeing my body changing!
The meals are delicious and most of all very quick to prepare.
As a full time working mum this program fits perfectly in my busy life schedule
Can't thank you enough Ana and team!!
Next time will send some pics when time is right 😄
Stay healthy and be kind to yourself
Cheers guys

Sandra from Sydney
Australia


Симона Ристевски

Програмите на Ана ми станаа нов ,,порок” . Станав зависна од здрава и на интересен начин приготвена храна. Секое отворање на нови програми се чека со нетрпение. Но,најважно од се е тоа што не ги применувам само јас,ги обожава и мојот сопруг, а со тоа успеавме да го намалиме и вишокот кај неговите килограми.. Колку и да го оформам моето тело, колку и да стигнам до посакуваната цел, секоја нова ќе продолжам да ја применувам бидејќи едноставно, Ана е начин на живот-на здрав живот!

Ivana Shterjovska

Zdravo,
Programata e odlicna. Milo mi e sto sum clen! Najvekje mi se dopagjaat vezbite, koi cesto gi vezbam i po 2-3 pati vo denot.
Posle 3tata nedela imam zabelezlivi rezultati. Oslabnav 2-3 kg, a pogolem vidliv rezultat se poznava vo namaluvanje na obemot.
Programata ja preporacuvam na sekoja devojka, so istrajnost i golem napor se moze da se postigne.
Moja topla preporaka e da se priklucite na armijata!!!!!!

Христина Тренчева


Veni, Vidi, Vici.
Dojdov, Vidov, Pobediv.
Kratko i jasno💪🪖

Sabine Jakimova

Zdravo.Fantasticni ste,jas sum 48 god i do sega so nikoja dieta nemam oslabeno za 3 nedeli skoro 5kg.Vie ste luge sto sto ni go cistite teloto od toksini i sto ni davate nasoki kako zdravo da se hranime ,da slabeeme i da ne bideme gladni.Vi blagodaram od se srce dobri luge.Samo prodolzete taka.Pozdravce.

Марија Манасиевска Ќососка

1. Со Ана и нејзините програми се дружам веќе некое време и најискрено пресреќна сум што постои оваа програма баш кога јас се породив. Практикував боречки вештини скоро 20 години, па додека сум на "пауза" програмите на Ана ми го даваат тој адреналински фикс. Особено сега после породувањето кога телото се обидува да си се врати на себе. Вежбите се доволно лесни за секој да може да ги издржи но навистина се ефикасни доколку навистина си посветен.
Мотивацијата која ја дава групата е одлична, и токму она што е потребно да те врати кога сакаш да се откажеш.
А за рецептите... Конечно нормални и вкусни, без состојки како "рендан рог од еднорог" и блуткави залаци. (можеби од нив влечам доволно мотивација 😁😅)

2. Иако стомакот сам по себе веќе во третата недела пп ми беше скоро исчезнат, сега забележав дека почнале да се оформуваат мускулите на стомакот. Нозете најмногу ми се опуштија во бременоста но со вежбите за задник и нозе скоро се вратени во форма.

3. Моја препорака е да си го сакаш телото онакво какво што е, но секогаш да го чуваш здраво и силно. Конкретно за тазе породените - девет месеци си создавала живот, нов и силен, си поминала низ породилни болки и рани (природно и со царски) - нема шанси да не можеш да не го издржиш тренингот. Само напред!

Marija Tanaskovska

So programata na Ana postignav mnogu: dobar izgled, dobro raspolozenie, motivacija, cel, super domakinka stanav, si go vkluciv i semejstvoto vo ishranata, imam poveke energija i mnogu mi se dopagja druzbata so armijata. Ve sakam site❤

Tanja Kalimanoska

Minatata godina kazav, ke kazam i ovaa i sekoja naredna so doaga, najdobroto nesto sto sum go napravila vo ovie tri godini za sebe e sto stanav vojnik na Armijata. Znaci mi se dopaga see, skockano, trening so pogled na plaza , Ana zboruva i te bodri vo sekoj pogled, de nasmesej se, boli ama jas ne se predavam taka vika Ana. Taka pravele vistinskite vojnici😍. I uste najnovo i najmotiviracki mi e sto vezbite ne se povtaraat vo tekot na treningot, toa nekako mi dava uste pogolema motivacija. Menito prekrasno, sekoj nareden pat si vikam dosega najdobroto e ova i OP nova programa i novi najvkusni recepti. Bukvalno so ovaj leten predizvik ne postignav mbogu, bidejki porano veke si stasav do posakuvanata kilaza, ama si vezbam i si jadam zdravo, bidejki go sakam toj nacin na zivot. Uste ednas BlAGODARAAAM Ana sto postois, blagodaram Armijo za sekoja slika i sekoj zbor.
Si gazime i ke si gazime

Ivana Zdravev

Zdravo!!!!
Sakam samo da kazam deka jas pocnav da vezbam vo Oktomri 2021 i od samata platforma na Peach army sum mnogu zadovolna od celokupnata programa kako od vezbite, obrocite taka i od posvetenosta na celata ekipa na Peach army sto se trudi se poveke i poveke da ne iznenaduva so novi vezbi obroci ,a posebno na Ana Stojanova golema blagodarnost sto ni ovozmozi vo domasni uslovi da moze da vezbame i na zdraviot nacin na ishrana. Od sekogas sum barala vakvo nesto sto ke mi ovozmozi da vezba doma zdravo da se hranam, a da sum doma da mozam site obvrski da gi zavrsam sto e mnogu bitno, a posebno koga sum doma so malo dete. Iskreno mngu sum zadovolno moram povtorno da napomenam i da kazam deka od koga se porodiv mnogu ima razlika od togas do sega. Sto bi preporacala na drugite devojki na tie sto seuste ja nemaat kupino programata da ja KUPAT da ne se mislat deka nema da zazalat naprotiv ke bidat mnogu zadovolni, na tie sto se veke tuka da ne se otkazuvaat i da prodolzat ponatamu so vezbanje da bidat uporni zosto upornosta se isplati i vredi seto ova.

Julijana jovanovska

Malku pokasno pisuvam megutoa sega se setiv deka vidov i zaboraviv da se obratam, a nemozam da izostavam bidejki sakam da vi kazam deka go dostignavte VRVOT, a i nie isto poleka se kacuvame do VRVOT blagodarenie na vas... Nemam mnogu rezultat vo izgubeni kilogrami ,ne sun i mnogu principielna so ishranata, megutoa sum presrekna bidejki poleka no sigurno se vrakam vo kondicija. Nemam sto drugo da kazam,osven da im preporacam na site devojki da ni se pridruzat i im garantiram deka nema da zgresat 😊. Sekoj od nas moze da si gi dozvoli tie 20 min denot trening i da bide vo top forma. 😁😍 Ve obozavam site . Prodolzuvame JAKO . 🍑😘

Маја

Здраво и од мене, програмите на Ана ги користев и претходно но поради бременоста морав да направам пауза 😊 сум ги препорачала до сега на многу мои другарки и искрено немам некој незадоволен член😁
Моментално сум на програмата Мама-фит и сум презадоволна😄… секој дел е толку добро промислен и разработен што ние како тазе мајки и доилки немаме никакви дополнителни грижи 😁 искрена да бидам јас не сум 100% со исхрана ама затоа со вежбите сум редовна и малку со поголем интензитет и се осеќам преубаво.. минус килограми плус позитивна енергија❤️ Тоа е совршената комбинација 🤗🥰
Сакам само Ана по 100-ти пат да ти честитам за професионалноста и љубовта со која ги креираш овие програми, внимавајќи дури и на сите најмали детали кои ние и некогаш несвесно сметаме дека случајно се така креирани, фала ти што си тука за нас 🙏🏻😍
Гушкање 🤗😍🥰❤️

Софија Иванова

1. Кај програмата исклучително ми се допаѓа тоа што се оди постепено. Храна, вежби сето тоа. Храната е превкусна и морам да нагласам дека комбинациите воопшто не ми предизвикуваат подуеност, што не е случај со секојдневните јадења.
2. Повеќе енергија, повеќе мотивација за подобро и здраво тело. Здравјето на нашето тело е многу важно и затоа треба да се грижиме за него. Тоа ги следи само нашите одлуки и зависи само од нас.
3. Грижете се за вашето физичко и ментално здравје, за вашето тело бидејќи сето тоа е само наше и само ние сме одговорни за него. Не може некој друг место нас да извежба, па ние да имаме убава форма и добро здравје.
Би ја препорачала на секоја девојка/ жена која смета дека е претрупена со неправилен начин на исхрана и одржување на својата рамнотежа. Поточно на секој кој се чуствува изгубен во цело тоа море од храна, вежби, готвења и слично.

Afrodita Mitrovska

Preubavo e so ova meni na ishrana i so ovie vezbanja se cuvstvuvas kako da lebdis i vo raspolozenie i onaka se e. Ok probajte priklucete se preubavo e ke se uverite

Logo

Elena aleksovska

Zdravo
Moeto ime e Elena za prv pat sum vo ovaa programa instaboot,I mozam da kazam deka sum pozitivno iznenadena ,posebno od ishranata.
Lesno se vklopiv Sega jadenjata mi se del od sekojdnevnata rutina gi obozavame site doma:)
CELTA mi e da se hranam zdravo da vezbam za masa,I veke se zabelezuvaat rezultati,izgledam pozdravo posvezo I energicno .I sekako pozategnato😁😁
Kolku I da ne vi e denot ve mrzi ,stani I vezbaj posle toa se izgleda polesno!
Jas prodolzuvam ponatamu do kraj,zatoa sto mi e ubavo I veke se navlekov😁 Sega nemozam Bez hranata I VeZbite .poz od mene I ubav vikend

Logo

Nikoleta Pejkovska

Zdravo Ana. So Armijata sum od februarii ama tek sega se fativ za ozbilno. Mene se mi e super kako za pocetnik posle tolku obidi 😁
Edno sabajle posle tolku trenenzi,soprgot mi vika:Ti imas stomacni?! 🤣Stom vide znaci odi se kako sto treba. Na pocetok tesko ama sega top. Duri se spremam da se pojacam so tegi i lastici. Guska do tebe te obozavam. So pocit Nika🌺

Елена Максимова Ристова

Програмите се супер се е добро избаласнирано. Мене тренизите ми се многу значајни затоа што прв пат вежбам со тежини и се осекам многу добр фала Ана.

Still image out of testimonial from Ivana ilijoska

Ivana ilijoska

Габриела Вељановски

Програмата е прекрасна.Мајка сум на две мали деца и успеав во рок пд 3 недели да симнам 4 кг поточно од 65 на 61 кило.Просто не можам да поверувам дека и со вакви рецепти може да се ослабе.
Позитивно е за мене што храната ја готвам и за семејството доста често.Можеби нема шеќер,сендвичи,кока кола,грицки но навистина се е во мозокот и во желбата да се биде фит и здрав. Посакувам на сите кој сакаат добри резултати по добар и здрав пат да си се пријават одма.

Даниела Богатиноска

После 2 години следење на фб, решив во Јуни да уплатам на летен предизвик 2 сега во 2022, иако многу се двоумев кога почна летниот 1 и откако се затворија уплатите ми беше многу криво, но на крај го споив и двата и до 30 Септември бев дел од летните предизвици. Е тука симнав околу 12 кг. 😊
Сега сум дел од инста бути и можам да кажам дека од овие програми може многу да се научи, не е само да ги симнеш килограмите и толку, туку треба да научиш да живееш и понатаму, да си ги најдеш грешките и да ги контролираш слабостите.
Јас би Ви препорачала да пробате барем 1 месец како јас што пробав, па кога ќе видите какви резултати ќе имате и колку јадење има 🤣 ќе останете доживотно во армијата 🤗🥰

Biljana Pendaroska

Zdravo na site
Pred se blagodaram za ovie pominati tri nedeli zaedno so armijata .
Prekrasno iskustvo
Nesto pozitivno i dobro napraveno za sebe.
Platformata e top menito mi se dopaga vezbite i nacinot na koj se prezentira isto .
Ostanuva samo uporornost i idenje napred .
Da ne se otkazuvame
A rezultatite ke si dojdat
Jas licno imam promeni pozitivni od ovie tri nedeli
Podobro raspolozenie,samodoverba a i plus (- negde 3 kg 😉😊 ne sum se merela a i ne sakam)
Za devojkite koi se mislat ,se skepticni dali da se pocne - samo napred toa sto go pravute za vas pozitivno ke deluva i na okolinata i na vasite bliski.
Moite deca se presrekni deka jas nesto za mene pravam .Sto pati mi kazale ,,Mamo samo napred ,mamo vezbase li denes ,mamo sto ke gotvis denes i slicno.
Pozdrav i ubav den

Bojana Pavlovska

Програмите се прекрасни. Имаме многу брзи и лесни рецепти, а и вкусни. Тренинзите се ВРВ. Имаме и за левел 1 и левел 2, што е многу олеснително за тие што не сме биле многу активни. Јас сум скоро 1 година со Ана и сум презадоволна. Тоа е начин на живот. Тоа е љубов. ❤️

Lile Stojanova

Armijo moja
Sto ni se dopadna?
Kako prvo kerka mi se stopi,se stopi armijo moja sto poveke sum radosna za nea otkolku za mene.Jas zabusavuvav i zatoa rezultatite mi se taka i taka.
No Ana znae deka kerka mi stana prava manekenka na Peach Army.Od 86 kg do 57/58 kg,a obemno obemno ja snema.
Poradi opravdeni pricini zdrasveni,pa izgubivme covek, i nemav moznost da startuvam so Leten 1,no od deneska startuvam i ne se otkazuvam.Si go uplativ veke i Leten 2 pa se nadevam da se videme vo Spanija so mene i kerka mi.:)
Na site devojki im preporacuvam da ne se mislat da zapocnat so Peach Army i so nasata preubava Ana i nejziniot tim.
P.S.Vezbite se top ,a iako jas sakam poveke dance hihi.
Ana te sakame srce si i ti blagodarime posebno za kerka mi sto ja napravi manekenka na Peach Army.
Sakanjeeeee .

Maja Boshkovska

Prva programa koja ja sledam onaka posveteno....pred se, obrocite se prevkusni I brzi za podgotvuvanje, bukvalno ruchek koj go sakaat site doma, taka da ne mora da potgotvuvam oddelno za mene I ostanatite, prashuvaat shto ima Ana podgotveno:) mislam deka kilogram do dva imam izgubeno, no najbitno e shto Ana motivacijata ja drzhi do plafon I nema otkazhuvanje

Biljana Pendaroska

Здраво Армијо
Супер се чуствувам
Искрено се ми се допаѓа храната тренинзите .имам постигнато резултат негде -4кг или нешто повеќе.
Во ниеден момент не се каам што се вклучив во програмата ,мислам дека ова за мене е најдоброто што сум го направила за себе во последните 10год.
Поготово помладите мајки треба да се вклучат во оваа армија затоа што од мое искуство после пораѓајот без визичка активност и добра програма за јадење не можете лесно да се вратите во добра форма и супер изглед ,а после 40 та год уште помалку тоа се постигнува и метаболизмот се успорува.
Затоа сите на вежбање
''УБАВИ ЗА СЕБЕ УБАВИ ЗА СИТЕ''😉😊

Logo

Кристина Николиќ

Здраво👋, за разлика од повеќето девојки кои се во армијата за слабеење, јас сум тука за да се здебелам (кој што е многу потежок процес од слабеењето). Ми се допаѓа што оброците се лесни и брзи за правење и може да ги спремате за целото семејство, имате точни инструкции а воедно и помош во секое време. Не си обврзан на пример денеска дека МОРА да јадеш риба за ручек, за тоа се тука бонус рецептите или манџичката од вчера :)
Девојки ви препорачувам уште веднаш да си резервирате место во армијата бидејќи "утре" ќе се каете 😉
И ако јас вработена, мајка на две дечиња, успевам да извежбам... Можете и вие! 🫡💕

Katja

Ана е царица! После првата инстафит програма ослабев 8 кила и сега продолжувам со секоја нејзина програма за одржување на балансот кој само со нејзината програма успеав да го постигнам! Со оваа програма, за прв пат се осетив како Wonder Woman, ем свежа, ем здрава, ем силна, ем со голем наплив на позитивна енергија и решителност. You go girl!

Dobrina Kostovska

Ослабев 20 килограми за една година, кога ќе ме сретне некој на улица и ќе ми каже леле не те познав јас сум како паун.
Посекси и поженствено не сум се осеќала никогаш.

Елена Темелкоска

Здраво Армијо,
Јас како нов војник најпрво да ве поздравам сите, најголема благодарност до Ана и целиот нејзин тим, јас сум на Инста Фит и програмата е одлична, посебно тренинзите. Искрено бев голем скептик, но после изгубени 4 кг. во првата недела, половина од стомакот го нема и те како верувам дека програмата може многу да помогне.
Топла препорака за сите што не сте се уште дел од Армијава, програмите се одлични, тимот супер, сите членови во групата супер мотивирачки, ем најадени, ем здрави и ослабени.🙂
П.С не сум премногу активна на ф.б и инста ама сум дисциплинирана и се следам.
Поздрав Армијо

Jadranka

Ja obozavam programata ne treba da mislam shto kje jadam... za tri nedeli -4 kg i toa momentalno bez vezbite ama vozam tochak sekoj den ....za site devojki sho se dvoumat shto chekate pochnuvajte odma ❤

Logo

Blagica Kalimanoska

Zdravo ,Blagica tuka 😄 jas mozam da dadam samo pozitiven Feedback za ovoj zivoten proekt. Najbitno e sto nauciv kako da se hranam zdravo , kako da nemam potreba od slatki nesta .. . Ishranata e top.. vezbite ..ubavina . Mene mi e glupavo da zboruvam za moite rezultati .. ama cuvatvoto koga okolinata zabelezuva golema razlika a pred se i jas samata e neopisliva.. Najbitno imam mnogu energija .. uspevam da gi zavrsam site obvsrki vo tekot na denot iako imam 3 godisna kerkicka .. jas vezbam zaedno so nea sekoj den. Zelba i dsciplina pred se !!!Za kraj samo bi rekla .. ne cekaj nesto samo od sebe da se sluci ..reagiraj odma i rezultatot e zaharantiran . Se raduvam sto sum del od Armijata i odime ponatamu ❤️

Симона Стојановска

Мајки изберето го вашето “тешко”.
Да се биде мајка само по себе е тешко, вежбањето исто така не е лесно. Ама кога сте со подобра кондиција, повеќе мускули и повеќе енергија, секојдневието некако магично станува полесно. ПЛУС немора секој ден да се мислите што да готвите и секој втор ден да одите до маркет/пазар итн.. Со програмата добивате мени за цела недела и шопинг листа така да еднаш неделно пазарувате и цела недела си готвите без многу да се мислите- Цитат од кај мене дома пред програмата: “што ќе јадеме денеска? Не знам, а и немам време, плус треба да се пазари, ај испечи пица” и така секој втор ден. Земете си го животот во свои раце, програмата не е само вежбање, туку е и исхрана, дисциплина и здравје!

Марина Христовс

Сеуште кратко ама засега не запирачко слатко чувство.
Подолго време на пауза и неверојатна сатисфакција од кога стартувавме повторно со оваа програма.
Се на свое место во програмата и си ја брка должноста зашто сум овде, а резултатите велат одиме понатаму.
Пријави се не му ја мисли. Не знам како мислиш да ослабеш да се прибереш ако не се фатиш за работа. Ако имаш обврски ќе најдеш начин да си приоритет сам на себе ако сакаш.
И оваа програма дефинитивно е најпогодна до твоето време, очекувања и организација.
Одложувањето е само мамец да не успееш.
Се што можеш направи го сега. СТАНИ дел од нашата армија на женита секоја за себе во најдобра верзија. Ти можеш!

Suzana Mehmed

Odlicna programa koja mi go smeni zivotot.Me napravi disciplinirana,organizirana,samouverena.
Se osekjam prekrasno,kako vnatresno taka i nadvoresno.
Ve sakammmm

Milena Bojkovska

Zdravo!Najmnogu mi se dopagaat receptite, mnogu se vkusni i lesno se pravat.Doma site gi jademe. Mnogu sum zadovolna od programata. Za dve nedeli oslabnav 3 kg i mnogu ubavo se cuvstvuvam. Im preporacuvam na site devojki koi sakaat da oslabnat da se priklucat na armijata. Pozdrav

Јована Трајанов

Тоа што се придружив на армијата на Ана, е најдобрата одлука што сум ја донела. Никогаш не сум се чувствувала подобро, не сум изгледала подобро, никогаш не сум била поздрава а во исто време најадена 😁
Верувајте и на Ана, верувајте му на процесот!
Ана ти благодарам за се!

Logo

Elena Spasovska

Здраво и од мене
Најнапред сакам да кажам дека нема случајности, се се случува со причина..
Еве зошто:
Поминував низ еден период во кој освен лоши мисли и нервоза никако поинаку не можев да размислувам.Трудница за време на короната,исплашена, породена предвреме стрес и здраствени проблеми се ми се собра.За Ана и армијата почнав да следам на интернет и слушам по колешки,другарки.Кога разбрав се за програмата веќе бев 78 кг.Единствена желба ми беше да почнам да се грижам за себеси и своето здравје како би им помогнала на моите дома и да се чувствувам поубаво.Решив да си ја почнам програмата и да се дадам максимум во неа. СИ СЛЕДЕВ СЕ РЕДОСЛЕДНО И ЕФЕКТОТ ПОСЛЕ 2 НЕДЕЛИ ПОЧНА ДА СЕ ГЛЕДА.
Денес ослабена 8кг.Грам не вратив и се придржувам кон секоја исхрана и вежби и можам да кажам сум Задоволна и во добро здравје.Се што не смеев да јадам си јадам слободно.Немам проблем со жолчка,немам проблем со слабокрвност се се среди полека.Најискрено и од срце ви посакувам да си го промените и вие вашиот живот и да уживате додека го правите тоа!
Ана и цела екипа позади неа Благодарам!

Васка Пејовска

Јас сум Васка, со peach army сум заедно веќе една година. Почнав ланскиот summer challenge2/ 2022 но си го уплатив и првиот кој го продолжив по завршување на вториот и можам да кажам само дека конечно се пронајдов, долги години држев диети-вакви, такви, откажување од многу нешта и успешно слабеев, не велам не, но некако не бев комплетна и си се враќав на стари навики и плус кг. Пред да почнам со оваа моја peach army авантура предходната година имав успешно слабеење со нутриционист и фитнес тренер-вежби снимени и си вежбав, прекрасно искуство и си реков-ова е тоа што ми треба, но цената ми беше превисока да го платам тоа, па и храната комплицирана, а и не беше баш вкусна. 😅 Барај по продавници само за мене, па мејлови, линкови некако напорно ми беше. Случајно ја видов објавата на Ана на Facebook, а и претходно нешто слушнав, но не бев доволно упатена, отварам и буквално прочитав сѐ, ги изгледав видеата од девојките со нивните искуства и како секоја девојка да кажуваше за мене, ја гледам цената, прифатлива, има платформа (сега уште поуспешна) и со еден клик таму си WOW! Ова е за мене!
...И уплатив.
Овде го имав сѐ она што ми требаше, храна, вежби, дружење, поддршка, разбирање, забава-сѐ на едно место. Често пати велам да јадеш здрава, вкусна храна и да слабееш 🙂, но не само слабеењето и здравјето многу ми се подобри, физички и психички. Јас почнав со 86кг и со двата предизвици стасав до 70кг, но во обем бев многу повеќе ослабена, зацврстена, со огромна самодоверба и прекрасно чувство иако имам 40години. Морам да споделам дека кг многу тешко се враќаат и секако си создаваме здрави навики со здрави избалансирани оброци и физичка активност, без чувство на глад и грижа на совест 😉. Девојки ако сте и вие како мене, еве го моето и секако вашето трајно решение. Повелете заедно со прекрасниот тим од peach army на забава, дружење, здрава храна и вежби кои ќе ти го инспирираат мозокот, а телото ќе го направат совршенство.
Ве САКАМ СИТЕ, а Ана ја обожавам 🥰 ❤️

Ana Naskovski

Armijata mi e kako nekoja sekta izleze li nova programa mora de se preplatis :)

Ama kako sto kazav videta mislam deka treba da se da se vezba so Ana zaedno togas zelbata e druga, a ne snimeni i da odat edno po drugo.

😘

Tanja Danailova Kalimanoska

Vo programata ovaa godina kako i prethodnite mi se dopaga toa sto nekoj ni smislil se, a nase e samo da se pridrzuvame. Kako bese , se si e nadrobeno nie samo da si srkneme.
Preubavite tekstivi napisani so polno srce, Ana kako ni zboruva dodeka se pravat vezbite,isto kako zaedno da si vezbame😍. Dve godini sum so Armijata i ke bidam uste 200. I najvazno nikogas ne sum pomislila zosto pocnav. Gorda na sebe si gazam,gorda i na site devojki sto se uporni. Ti blagodaram Ana sto postois🥰. Sakanjeee

Logo

Ивана Наумоска

Превкусни се рецептите ,добив навика да внимавам на исрханата,и претпазливо да бирам што да внесам во секојдневието,би им препорачала на сите не само на оние што имаат проблем со тежина да размислат како го исполнуваат секој оброк зошто со овие програми речиси секогаш сум сита,а не внесувам празни калории само истрајност и храброст да се почне ,резултат има по првата недела а можеби и порано барем во начинот на функцонирање на метаболизмот..

Milena Sajceska

Receptive se preefkusni...za Sega postignav dobri rezultati (ama seuste ne se opustam)....Da se priklucat zadolzitelno site devojki na ovaa programs so prefkusni jadenja,vezbi...normalno za najubavi razultati 💪 💪 💪 💪 💪

Ljubica Miceva

Najmnogu vo programata mi se dopagaat receptite vezbite i bonus receptite, receptite se vkusni lesni i brzi za spremanje.
Dobiv poveke energija i zasega postignav dobri resultati -8 kg. Veruvam deka ke stignam do celta -40kg.
Na drugite devojki Im preporacuvam da ja kupat programata, da gi izvrsuvaat vezbite i da se drzat po programata za da imaat rezultati .😘💞

Logo

Dragana Gjorgjevikj

Programite na Ana se lekcija za podobar zivot, ednostavno me nauci na zdrav nacin na ishrana,organizacija i pogolema samodoverba …
Jas so Ana ja postignav posakuvanata cel,no najbitno od se nauciv kako ispravno da se ishranuvam i go razbudiv sportskiot duh vo mene koj dolgo vreme beshe zaspan!
Na site devojki koi seuste ne se zapoznaeme so ovie programi toplo im preporacuvam da se prikljucat vo armijata zeni, i veruvajte bez gladuvanje ke postignete odlicni rezultati i mnogu zabava i druzba 💪🏼🍑

Vesna Todorov

Zdravo. Ona sto najmnogu mi se dopaga vo programava e toa sto receptite se brzi, lesni za podgotovka i namirnicite ne se mnogu skapi. Primrtiv deka Ana gi kombinirala taka receptite na denot nisto da ne se rasipuva i frla. Na primer pola avokado za rucek, ostatokot za vecera. Dosega izgubiv 3 kg, vo obem neznam ama osekam na oblekata. Pozdrav do site

Biljana Stojanoska

“Светско, а наше” е толку клишѐ, но ниту една друга реченица не можи да го опиши она што е Ана за нас ❤️

Tijana Siljanovska

Prezadovolna sum od programata, jas sum na insta fit, za prv pat tuka. Receptite ubavi brzi i lesni, vezbite odlicni. Vekje za tri nedeli gledam razlika. Tolku sum motivirana sto vo nieden moment ne pomisliv na otkazuvanje.
Fala Ana, fala armijo. ❤️

Вања Димиќ

Здраво Ана и целиот тим на Ана :)
Честитки до вас за целиот концепт, програма, платформа, голема браво за вас, знаете што правите, се вложувате а со самото тоа успехoт е неминовен.
1.Најмногу ми се допаѓа тоа што тренинзите се кратки и ефектни. Јас вежбам наутро пред работа и тоа навистина ми одговара. Менито е одлично иако морам да признаам дека не се придржувам.
2.Добив многу , можеби не сум видно ослабена или не сум го постигнала изгледот што го сакам (не се придржувам до исхраната)но сум презадовлна што си ја вратив назад навиката за вежбање но овој пат наместо во теретана во домашна атмосфера каде вежбам кога сакам и колку сакам.
3.Препорака е секоја девојка да се пријави и да ги искуси благодетите од програмата, да стекне здрави навики за вежбање и здрави навика за исхрана. Нема поубаво чувство после успешно завршен тренинг.
Поздрав и убав викенд!

Logo

Ристенка Лазова

1. Најмногу ми се допаднаа тренинзите, бидејќи се нови и предобри, исто така и храната е превкусна и лесно се прави.

2.Добив преголема самодоверба, а газето си расте од недела во недела.

3.Нека ве водат негативните зборови на тие што нема да веруваат дека ќе успееш. Победи ги со успех , позитива и секси задник.

Ljupka J. Ivanovik

Vezbite ,posebno sreda i bonus petok omileniii... 😍. Pa od pocetok dance cardio 2022 do sega -18kg i -20cm vo obem samo vo but plus mnogu ----sekade po telo. Im preporacuvam na site da ne se otkazuvaat . Ana ednas Ana ZASEKOGAS 😍😍🍑🍑🍑

Logo

Blagica Kalimanoska

Девојки здраво ♥️ 4 та година по ред и нема застанување , секој постигнат успех ме мотивира за понатаму . Многу нови рецепти, вежби - убавина. Програмите се до детал смислени, ништо не фали.Иако е онлине нели, ние сме за се информирани . Најбитно- нема гладување , ова не е диета ова е начин на живот. Добив енергија за да можам да ги завршам секојдневните обврски, и најбитно- време за себе . Едоставно кажано- станав зависна од овој начин на живот . И среќна сум поради тоа ♥️

Logo

Соња Маневска

Пред да почнам во февруари годинава бев голем скептик дали вистина има толкав ефект програмата, но се одлучив да пробам бидејќи после втората бременост имав доста вишок, бебе беше 7 месеци но решив дека ќе најдам време покрај две деца и толку обврски по дома без никаква помош па ќе вежбам и ќе готвам дур трае трудничкпто уште тука 😀 Вежбам навечер кога сите спијат- ако спијат 😀имаше и период кога беа болни и неможев глава да кренам но сепак исхраната ја пратев и за 3 месеци се изненадив од промените во обем, килажа и све и дојдов до -10кг. Од тогаш сум на сите програми на Ана и топло ја препорачувам секаде.

Невенче Манева

Здраво на сите од тимот на peacharmy.mk,
Најпрвин би сакала да се заблагодарам на сите од тимот кој помогнал, ја искреирал и допринесува до квалитетот на програмата, а особено на Генерал Ана - една и единствена.
Програмата која peacharmy.mk ја нуди е прекрасна во секоја смисла, и ја препорачувам буквално на секој еден без разлика дали сака или не сака да загуби килажа, затоа што со оваа програма се подобрува начинот размислување, начин на исхрана, начинот на флексибилност и подвижност на телото, прави подобра форма на телото - внатрешно и надворешно, и ве полни со прекрасна енергија и желба за подобар живот.
Мене лично најмногу ми се допаѓа тренинг програмата, сакам да вежбам, многу, и тука сум многу дисциплинирана, додека со менито имам одредени проблеми со негово целосно следење, оти сакам и да јадам, ама со вежбање се постигнува баланс :-). Менито е супер, само јас сум гурман и дисциплината тука ми е далеку послаба, ама сепак целосно исфрлив од исхрана бел шеќер, во голема мера грицки и чипсови, и внимавам на комбинациите на храна.
Како и да е резултатите зборуваат повеќе од зборови, а личното чувство е уште поубаво и посилно. Значи резултатите што се постигнати кај мене се трајни (за разлика од сите предходни обиди за држење диети и слично, кои како бумеранг се враќаа предходно), ама си бараат константно одржување. Тоа значи дека ако еднаш станеш вистински член на оваа армија, тоа е за навек.
На другите девојќи со цело срце би им порачала да пробаат и да почуствуваат што значи да ја следиш Ана и нејзините програми, ама да не се откажуваат, а потоа програмата спонтано станува дел од тебе и самото тело си бара дисциплина и нејзино константно следење. Особено вежбањето кое на почеток не мора да се изведува баш така, и баш толку, ама малку по малку ќе биде подобро. Јас на почеток не можев повеќе од 5 Russian twists, ама сега си ги терам во чекор и со брзина како Ана, и ред други вежби.
Значи заклучок: Без разлика на години, килограми, националност, вероисповед, локација и сл., биди дел од Армијата на Ана, дај и шанса на програмата, труди се во рамките на своите можности, и НЕ СЕ ОТКАЖУВАЈ, ќе ги почуствуваш бенефитите на програмата, загарантирано.
Војнички поздрав

Александра Јанев

Долго време лутав и барав нешто соодветно за мене и конечно се пронајдов себеси на Летен предизвик 1 2021 ,одтогаш сум тука и ќе бидам засекогаш. Главна цел не ми се килограми, целта ми е редовен тренинг. Имам проблем со десниот колк, потенцијален кандидат сум за вештачки колк и морам да вежбам за да одржувам цврста и здрава мускулатура. Вежбите на оваа програма се токму тоа што ми е потребно - кратки а ефективни. Благодарение на редовните тренинзи и здравата храна се чувствувам одлично, полна со енергија, самодоверба и позитивни мисли.
Ана Стојанова и Peach Army е она што и потребно на секоја жена.

Logo

Nadica Dimitrievska

Programite na Ana se super!
Za da bidete zdravi i da izgledate top prikluchete se na zensksta armija edinstvena vo Makedonija!!
Sakanje❤️

Logo

Тања Спасевска

Моето искуство со програмаа е од 2020 година со првиот летен предизвик. Програмата ми се допадна бидејки покрај толку многу обврски на работа по дома, обврски со деца вежбите се многу кратки и можеш да ги вежабш кога сакаш во текот на денот.Искрено не се надевав дека за една година ке ослабам 20 кг.Јас имам проблем со тироидната жлезда поточно хашимото и кај нас слабеењето оди малку побавно.Јас си ја исполнив мојата цел -20 кг ама и не останав на тоа,продолжив со програмата бидејки ми стана начин на живот а и уште неколку килограми пак си намалив.На новите девоки им препорачувам да не се размислуват многу околу програма ,ако бидат исполнителни со сигурност им гарантирам дека ке имаат и резултати.

Ивана Додевска Јованчевски

Здраво, јас програмата ја почнав поради дијастаза. Мислев дека само такви некои вежбички ќе има,но навистина се убави вежби и за затегнување на телото. За храната no comment, буквално сѐ ми е погодено. Ана и Марија, ги надминавте моите очекувања.
Немав вишок килограми, но стомакот ми беше како петти месец од бременост. После 3 недели забележувам огромна разлика. Повеќе енергија имам, а да не зборам дека сеуште се чудам што се случи со стомакот..магично се стопи,во буквална смисла и сум пресреќна. Вежбите за дијастаза сеуште ги вежбам, имам уште многу мала разделеност до нормала.😁😁😁 So happy! Ви благодарам!
Мој совет до сите е да не се откажуваат и да се истрајни до поставената цел!

Silvana Veljusliev

Здраво
Целата програма ви е прекрасна
Јас еве вежбам заедно со бебето и многу ни е забавно
Целта ми беше додека сум дома да вежбам и да се хранам најздраво што можам затоа и сум на програмава
Им порачувам на сите профили на девојки и жени без размислување, без колебање да си изберат програма и д ни се придружат
Ги чекаме
Кисче

Logo

Деспина Ковачева

Ако ти си една од оние кои имаат брзо темпо на живот, тогаш моја најтопла препорака за програмите на Ана. Превкусни рецепти кои се прават брзо, супер скоцкани тренинзи и достапност во било кое време. Со години сум дел од програмите на Ана и секогаш позитивно не изненадува. Лав ју Ана ♥️

Logo

Jovana Zlatkova

Mene najmnogu mi se dopadna hranata iskerno koga pocnav vikam Lele sho e ova no navistina se e prevkusnooo i jas veke ja custuvvam razlikata i toa mnogu od toa sto ocekuvav. Devojki vi preporacuvam da stanete del od ovaa armija navistina ima mnoguuu golemi rezultati,hrana superr sve e superrrr!!🙂🙂

Моника Младеновиќ

Супер е што можам да вежбаѓ и јадам јас кога можам поради бебушка, а уште посуперишка е што си ги облеков фармерките пред да останам трудна! Ајде мајки- во здраво тело, здрав дух и јака борба за старите фармерки 😄

Без Име

1. Ми се допаѓа програмата бидејќи е сеопфатна, има вежби за секој дел од телото, убаво се распоредени, а и храната и рецептите се добро опишани
2. Не ја следам целосно, со оглед на тоа што некои од вежбите ми се потешки, а имам и здравствени проблеми
3. Ако немаат здравствени проблеми да ја следат

Го пишувам ова за да сугерирам во иднина ако има можност да се направи програма (каде исхраната и вежбите би биле поприлагодени и балансирани) за девојки/жени кои имаат различни хормонални дисбаланси (пцос, инсулин, тиреидеа итн.).

Veronika Temelkova

Здраво девојќи! Заврши и третата недела од предизвикот. Навистина сум воодушевена од резултатите,никогаш не мислев дека ќе можам да издржам. Но,благодарение на подршката од целата армија и прекрасните програми се е можно. Вреди да си дел од армијата,не се откажувај!

Jovana Kucinoska

Во програмата најмногу ми се допаѓаат тренинзите и исхраната...Тренинзите се одлично ,а и доста ефективни, а исхраната е премногу вкусна и лесна за подготовка и не одзема многу време. Со програмата InstaFit намалив килограми, се чувствувам здраво и поенергично од било кога и програмата на Ана топло ги препорачувам на секоја девојка/жена,тие се нешто најдобро. Само со упорност,истрајност и почитување на препораките од Ана се достигнува до поголеми и посакувани резултати.