Still image out of testimonial from Мартина Иванова

Мартина Иванова

Logo

Katerina Jovanova

1.Се! Значи до храна,до тренинзи,поддршка што си даваме во групата,секојдневната мотивација.
Храната е мнооогу добра и брза за спремање,а тренинзите немам зборови.Првата недела ми беше тешка и секое мускулче да боле,ама таа слатка болка,значи има добра ефект.
2.Добив многу повеќе енергија и се осеќам многу поздраво,самоуверено и секси.
Ослабев -3 кг но премноооогу во обем,што тоа ми е поважно.
Целото тело ми е оформено,затегнато,многу ми е намален целулитот.
3. Првпат сум на летен и никогаш повеќе нема да пропуштам.
Луѓе земете си го предизвикот,заинатете се,направите нешто добро за себе,ако сакате експресни резултати тука му е мајката.

Logo

Angela Veselinova veselinova.a89@gmail.com

Zdravo devojki/momci 😊

Najmnogu mi se dopadna menito so dorucek..
Vezbite se dobri,posebno cetvrtok GORRRI

Minus 2 kg ( mislam bidejki bev na mnogu programi i imam mn musculna masa)
Sepak zadovloona...ODIME JAKOO

Sanja

Zdravo,Ana ti blagodaram sto postois🙂.Ovoj leten -5kg mn vo obem i energija plafon..
Mi falese malku bonus recepti vo 3 nedela kako predhodnite letni za promena ama sama menuvav so praksa od predhodnite.Gazime vo leten 2,bez dvoumenje😍

Ivana Trajkovska

Zdravo, mene na predizvikot najmnogu mi se dopadnaa receptite koi se vkusni, lesni za podgotovska i zdravi. Istl taka i vezbite koi se predizvikuvacki, no sepak izvodlivi. Kako rezultat na programata se steknav so zdravi naviki i namaluvanje na kilogrami, polesno se cuvstvuvam i podobro izgledam. Na site koi sakaat bi im preporacala da se prijavat poradi dobrata organiziranost i profesionalnost vo rabotata na Ana i timot.

Svetlana

Konceptot na vezbi i meniata za hrana se sovrseni.
Za mene licno najkorisno e toa sto vezbite se kratki no efektivni,znaci nemam izgovori od tipot ,,denes ne mozam da izdvojam saat vreme za da vezbam", tie 15-20 min vezbi pominuvaat dodeka trepnes ,a cuvstvoto posle toa e deka si napravil mnogu za sebe a ne si potrosil mnogu od limitiranoto slobodno vreme.
Od druga strana spremanjeto na hranata isto e brzo ,produktite se sosema normalni i dostapni.
Suma sumarum Ana napravi kompletna revolucija so ovoj nacin na griza za naseto telo i um,zosto transformacijata ne e samo fizicka tuku i mentalna,stanuvame posvesni i poaktivni za sebe na dolgi stazi.
Brojkata na vagata mene licno ne mi znacese ,no evidentnav bese promenata vo obem i oblik na teloto.
Realnosta e deka se poveke sme vo trka so vreme,se pomalku vreme za vezbanje i spremanje na hrana ,taka da ova sto Ana go nudi e fantasticno resenie bas za seto toa ,a dava prekrasni rezultati.

Anonimno

Zdravo decki, denes 48 den otkako pocnav, go zavrsiv letniot 1 pa si pocnav so letniot 2, pocnav so 66kg, bev nezadovolna so svojot izgled, ne vleguvav vo nitu edni farmerkin od pred bremenosta, ednostavno bev nesrekjna shto izgledam taka. Za ovie 48 dena izgubiv 6kg i 350gr i sabajlevo se izmeriv 59.65 i neznaete kolku sum srekjna i blagodarna, za da bide uste pojako samo so hrana, bez vezbanje 😔 toa ne e za pofalba ama nemozev tolku naglo da smenam se a i sum 24/7 sama so 1.5 god dete pa nekako nemav vreme a bogami i zelba za da pocnam, celta ja postignav, so lanskite 2 shto gi dobiv gratis narednite 2 meseci ke vezbam i ke go nema i toa malku stomache sto mi ostana. Luge vie ste chudo!!! Jas ponajadena, napiena i srekjna, zadovolna ne sum bila vo zivotot, doagav do 59 i so nutricionist ama jadenje nevkusno, celo vreme gladna i otkako ke prestanam odma nazad kilogramite shto sum gi izgubila, edinstveno krivo mi e shto ne pocnav porano so vas, ke si jadevme doma, lesno, brzo za spremanje a prevkusno! Milion pati blagodaram!!!!

Biljana Jovanoski

Zdravo I od mene. Prviot leten predizvik e prv voopsto za mene tuka. Pricina ne bea kg, povekje bese da pravam nesto ubavo so sebe I za sebe. Se slozuvam so site, hranata I vezbite, se e super. Ona na sto celev bese disciplina I zabelezav deka izminatiov mesec uspeav vo toa. No ona sto najmnogu od se me ubedi da ne sakam voopsto da si zaminam od tuka e sto toa se reflektirase I na moite kjerki, 5 I 3 godini. Znaci, sto I da se pravi vo tekot na denot, prikvecer e rezerviran za Ana. Ova mi e mene posebno bitno zatoa sto vekje za ednata kjerkicka rabotime dopolnitelno na slucaj gruba I fina motorika, dvizenja I slicno otkako uvidovme deka pobavno I odi toa, od nejzinata 2ra godina. Toa so si vezba so mene, redovno, sekoj den, poslusno, sama, so kjef, onaka kako so moze 5 godisno dete mi e mene licno added value na ovaa programa. I redovno zavrsuvame posle sekoj trening so petocniot dance 😀. Najjako mi e koga kje mi recat - Mamo, pusti mi ja Ana❤️

Simona Stefanovski Simonova

Предобар бе дечки! Бежби-бонбона, храната од предизвик на предизвик се подобра итн.
Јас малку доцнам со резултати (покасно почнав), ама ја осеќам разликата. Освен што сум позгодна нели 🤭, поенергична сум, помотивирана, посреќна па дури и позаљубена (маж ми прашајте го 🥳😉).
За девојките кои сеуште се мислат ќе им кажам дека е забавно и дека кај Ана никогаш не си сам. Сме пробале и друго -знаеме. Јас лично со душа ги чекам предизвиците! За кратко време (чесен војнички збор) гледаш резултати и ствараш добри навики за цел живот. Плус не измислуваш топла вода- не мислиш ништо, ја слушаш Ана што ти збори и згоднееш по плажите летото. За зима има она друг лек! 😊

Logo

Емилија Анастасовска

Искрено,одличен тренинг,одлична храна.За 4 недели намалено 5,5 кг,требит уште.Вториот предизвик не го купив ама си терам по првиот уште.Ем најадена ем опуштена ем полесна 🙂.Претходно сум била на режим од нутриционист имаше ефект ама искрено многу намирници кои чинеа многу пари...А кј тебе Ана,се во границите на нормалата плус и оброци за замена,а и вежби.Продолжете така како и до сега со предизвиците ,Ве следам и со објавите.Се дружиме и понатака здравје Боже.Убав ден девојки 🥰.

Sanela Kjosovikj

1. Receptite, brzi, vkusni,lesno se pravat i raznovidni. Vezbite top,mana bese koga se povtoruvaa vezbite ,barem mene mi bea dosadni sega se top. Dinamicni ,brzi,kratki,objasneto ubavo i sekako glasot na Ana koj motivira<3
2. Ne poln mesec minus 4 kg iako nemav vreme za vezbanje i pravev greski i mng obem. Polna energija,vesela.
3. Kaj stignam prakam link od Peach Army :D

Logo

Ана Брзилова

Здраво јас сум Ана , почнав со летниот предизвик во 2022 , за 3 недели намалив -7 кг . Потоа во летниот период намалив - 13 . Така стигнав до 61 кг . Мајка на 4 деца и разликата се гледаше премногу . После мене уште најмалку 10 мои пријатели и роднини се приклучија на програмата и сите се со одлични резултати . Зимата си го направи своето не вежбав сега повторно имам потреба да намалам кг , сега мојата цел е -5 кг , знам и сигурна сум дека ќе ја постигнам мојата цел за ова лето .

Андријана Огненоска

На предизвикот најмногу ми се допаѓаат тренинзите.
Како да имам повеќе енергија и би можела и невозможното да го изведам. Исто така забележувам дека имам изгубено 2-3 кг.
На другите девојќи би им препорачала никогаш да не се откажуваат и да веруваат во себе.

Logo

Hristina Elhardt

Ne znam kolku simnav za ovaa nedela, ama stomakot mi se namali, site recepti se ubavi, osobeno lepcinjata so jajca i rucekot so tikvicki, isto taka i salatite se vrv, samo mi falat cokoladnite palacinki od letniot pred 2 godini.

Ana Kazijovska

Zdravo! Iskreno sum prezadovolna od se…Hranata e preubava nikogas ne sum gladna 🙂 a obicno koga sum gladna sum nervozna😄 a sega so ovaa ishrana sekogas sum sita i polna so energija! Vezbite se predobri ovoj predizvik poteski i ponaporni ama ako se saka se se moze🙂 Sigurna sum deka ke uspeam da stignam do posakuvanata cel blagodarenie na celiot vas tim. Bi preporacala na sekoja devojka edno vakvo prekrasno iskustvo i druzba nisto nema da se izgubi samo moze da se dobie! Vi blagodaram pozz

Logo

Анастасија Трпеска

Здраво армијо💋💪,
Најмногу ме импресира храната и тоа што се навикнав редовно да ја применувам и вежбите кој ми помагаат во текот на денот да сум исполнета со енергија. Стекнав навика денот да го започнам со тренинг и ја добив посакуваната килажа . Безразлика колку и да ви е тешко да ги направите вежбите и да мислите дека не можете само нека ви проработи инаетот и кажете си на себе јас можам и ќе успеам во тоа што го сакам. Верувајте со себе и во вашата замислена цел . Најјаки сте💋❤️💪

Каљопи Андреева

Прв предизвик и Тоа што ми се допадна е дека со Ана го најдов изгубеното време. Со овие програми/со тој life style, секој ќе сфати дека постои сеуште и времето не е запрено за никого.

Добив сигурност и пред се леснотија (како умствена така и со сигурност физичка)

Тоа што ќе препорачам е се додека постои човек нарекувајќи се Ана, и невозможното станува возможно.

Still image out of testimonial from Zlatka Denkovska

Zlatka Denkovska

Андријана Богдановска

Летните предизвици се совршени за "кампањски" вежбачи како мене :) Со само малку оддвоено време во денот за краток период се постигнуваат супер резултати. Супер динамични вежби, прекрасен амбиент и музика кои те мотивираат да ги завршиш вежбите па и да си направиш некој тренинг плус. Најдобро е што е целосен пакет па не мора да мислиш ни на исхраната бидејќи се си е наведено. Само треба да се опуштиш и да уживаш во откривањето нови комбинации и вкусови. За мене годинава е трет летен предизвик по ред и сум презадоволна, сега веќе не се плашам да застанам пред огледало :) Многу ми помогна и од физички и од психолошки аспект. Не можам со зборови да доловам какво беше чувството после првиот предизвик....среќа, самодоверба.... посакувам секој да го искуси. Го препорачувам на сите кои сакат со малку труд да постигнат супер резултати.

Makedonka Stojkova

Прв пат оваа година сум на програма и прв пат го искусив и Летен предизвик. Значи Летниов е најпрво супер организиран браво за цел тим. Исхраната е топ, брзи рецепти сезонски намирници треба само добро да се организираш и тоа е тоа. Тренинзите се многу интересни и многу бргу ми минува еден тренинг, навидум изгледаат лесни, но се доста интензивни што не осеќаш кога килограмите и сантиметрите летаат. Се што треба е добра дисциплина и организација и резултатите се неизбежни 🫡💪❤️

Logo

Габриела Најдеска

1. Прв пат сум на летен предизвик и можам да кажам дека се ми се допадна. Особено летниве оброци , вежби чиста 10ка. 🥰
2. Искрено за време на предизвиков многу ми дојде до израз струкот. Имам намалено -5 кг💪
Очекував промена и сум ептен среќна што веќе и другите ме приметуваат.
3. На девојките и момците би им препорачала доколку сакаат нови здрави навики и да бидат исполнети и среќни време е да ни се придружат. Затоа што дефинитивно ме исполнува и ме прави среќна 🍀🥰

Aleksandra

Jas sum so armijata od 2021.
Prezadovolna od vezbi i hrana.
Sekoj predizvik od togas navamu si ima svoja ubavina,letniot mi naj cool ;).
Ako se pridrzuvas i so dvete ,NEVEROJATNI REZULTATI za kratko vreme.
Vezbam 6 treninzi vo nedelata.
Se custvuvam fit.
Fala sto postoite. ❤️

Билјана Тупанческа

Здраво, програмата е одлична, вежбите посебно, кратко време траат и се концизни. Кратко време ја имам програмава, не можам да се пофалам за некој резултати зашто не се придржувам на исхраната, само вежбите (Илинден - визити, слатки, руски салати и секаков вид на забранета храна :)). Ама ветувам дека ќе се потрудам :).

Билјана Пендароска

Здраво
Со вас сум од Октомври 2022
Задоволна од програмата
постигнав резултати
но секогаш може повеќе и подобро.
Се спремам повторно за Септември
Едвај чекам

поздрав

Irena Lozana

Заедницата на жени е убава, рецептите се убави Сакањеее :)

Still image out of testimonial from Violeta Nedelkovska

Violeta Nedelkovska

Logo

Ефимија Костова

Здраво 😊. Импресиите од овој летен предизвик за мене се wow!!!
1.Најмногу ми се допаѓа менито, вежбите и дружбата во групата. Буквално ме освоија од првиот ден.И да не се лажеме на почетокот бев импресионирана од тоа дека има и оброк за,, ладење"(јас барем така си го викам😁) затоа што можев да направам грешка и да си продолжам без да имам грижа на совест😊. Меѓутоа сфатив дека за неколку такви оброци не вреди да се губи толкав вложен труд и дефинитивно се трудам да не ги користам веќе 😊💪🍑. Дополнителна мотивација е нашата Ана која самата како појава фасцинира и мотивира за вложување за поголеми резултати.За тренинзите што да кажам освен секоја чест, плус изразите на Ана за време на тренингот кои во право време те бодрат да не се откажуваме.. Ако продолжам да пишувам на оваа тема нема до вечер да престанам 😁.Да не ја изоставам и екипата од групата која споделува резултати и те како мотивира.
2.Резултатите од првиот предизвик кај мене се минус 8кг. Јас лично сум воодушевена од себе. Исто така имам мнооогу намалено во обем и тоа веќе сите околу мене го приметуваат😁.
3.Јас како личност што нема свое јас кога се во прашање диетите или програмите за слабеење можам да ви кажам дека се пронајдов во армијата и дека никогаш нема да ја напуштам. Сите што се мислат нека го прескокнат мислењето затоа што тоа е губење време и веднаш да се приклучат на нашата армија на чело со Ана на која и те како треба да и се додели орден за заслуги❤️🍑😘

Logo

Lidija Koceva

1.VEZBITE.Kratki ama bas da se ispotis.Nacinot na hrana i kombinaciite .
2.Jas oslabnav 2 kg no ne se pridrzuvav bas so hranata kako sto treba.No sekoj den vezbam.Da ne vexbam nema da imav rezultati.A tek da se hranev kako sto oreporacuva Ane ke imav uste pigolemi rezultati.
3.Ako se priklucite vo grupata bidete vojnici do kraj.Ne zabusavajte kako mene.
Noooooo, jas sega znam kako i sto treba da vnesuvam za da se oslabne i da ne si gladen.Vezbite se super i veke gi zapamtiv i ne prestanuvam da vezbam.Mnogu dobro se cuvstvuvam.
POZDRAVCE

Цветанка Ѓорѓиевска

Здраво, мојата приказна започна од Февруар месец 2023,искрена да бидам, неможев ни са замислам дека за кратко време, ќе постигнам идеална тежина и фигура, пред се храната е прекрасна, вежбите исто така. Би им препорачала на сите девојки кои што се двоумат, веднаш да се приклучат на програмата, пред се поддршката е многу значајна која што ни ја дава Ана, заедно со тимот, а кога ќе си ги видите резултатите ќе бидете пресреќни и самоуверени.

Aleksandra Leskaroska

Toa sto i nekoi jadenja mozat da bidat isto kako drugite NO mnogu na pozdrav nacin napraveni 😊 Cokoladnata kasa omilena ☺️ (Ne sum mnogu ljubitel na jajca ) Vezbite se energetski i bombasticni sto posle trening se custvuvam prekrasno i lesno ednoatavno imam premnogu energija i mislam deka
Mozam sve da napravam. Rezultati najprvo samodoverba deka mozam i deka sakam da ja poatignam mojata cel nekoi
Mzoda 2 kila- zategnat Gaz i Noze sto pak dobiv komentari dali pak sum
Na Programata ☺️
Da site im preporacuvam da probaat i da go vidat rezultat i da si dobija povejke samodoverba koj pocnal tesko deka ke se otkaze 😊

Logo

Ljupka Paunovska

Prva nedela prekrasna no kontinuitetot kaj mene trae zatoa sto nemam prazen prostor i sekogas kupuvam programi za podolg period taka mi se preklopuvaat programite i nemam vreme da se olabavuvam.hranata prekrasna vezbite za moja kondicija lesni i voedno prekrasni vi blagodaram sto postoite pozz Ljupka (dozivoten vojnik)❤️❤️

Еlena Ristevska

Здраво убави!!

Нема некој кој остана рамнодушен на вашите прекраснотии🥰

Цела програма е чиста10ка❤️,а да бидам искрена не се ни сомневав.

Купете си го предизвикот ,гответе со љубов,сликајте ги оброците,вежбајте и уживајте.Резултатите ке се постигнат дури да си трепнал🙂

Поздрав!

Ivona Boshevska

Predizvikot e prekrasen jadenjeto i vezbite se super. Motivacijata od grupata i devojkite na prvo mesto a potoa i rezultatot licen. Retko koj so rezim na ishrana uspeal da namali 10kg za 3 nedeli. So mala neposlusnost privatna zabava kade malku si dopustiv hrana koja e ^zabraneta^ vo predizvikot i mini odmor 😢. No vetuvam deka posle vikend se vrakjam na rezimot zdraje do avgust mesec planiram uste - 15. Ana ti blagodaram shto postois

Still image out of testimonial from Lile Stojanova

Lile Stojanova

Still image out of testimonial from Ива Николоска

Ива Николоска

Kamceva petranka

ZDRAVO, ovojpat najmnogu mi se dopadna hranata ts receptite a potoa i treninzite
, jas namaliv samo 2 kg, no jas sum star vojnik 4 godini sum so vas i nemam mnogu za simnuvanje od 65 na 63 dojdov.Mojata cel e napred da vidam 5 pa makar i da e 59.9😁
Programite gi pezporacuvam veke 4 godini koga ke me prashaat kako oslabna tolku, breo lesno i vkusno, najbitno od se e deka ne si gladen. Sakanje od mene

Данче Дончева

1. Програмата за тренирање ако може да се издвои затоа што е премногу флексибилно кога сакасш во кое време. Исхраната е нешто што не би можела да го издвојам но секако и позитивноста на тимот и на сите членови.
Буквално се, не би можела да дадам конкретно. 🤗
2. Добри и позитивни резултати со кои сум презадоволна и стварање на навика за тренирање. Намалување на тежина и во обем. Воодушевна сум од досега постигнатото. Пред се добив дисциплина.
3. Тие што немаат започнато да не се двоумаат, никигаш не е доцна за нешто ново. Инвестирајте во себе преку овие програми и успехот ке виде долгорочен.
Ана и нејзиниот тим перфектни во секоја смисла. 🥰❤️

Logo

Виолета Костовска

Предизвикот го започнав со мали очекувања, бидејќи бев доста активна но килограмите не се намалуваа туку се повеќе и повеќе се таложеа (особено на стомакот). Летниот предизвик навистина направи револуција кај мене. Рецептите, тренинзите, поддршката СЕ функционира беспрекорно. Големи промени кај мене како физички така и голема среќа од промените. Им препорачувам на сите да пробаат и да се пронајдат себеси на некоја програма.

Milena Kostoska

Vezbite bas bea dobri, jas sum star vojnik i bitno mi bese da se bas po teski vezbite, jadenjata kako i sekogas bea super. Na drugite devojki im poracuvam da si ja sledat programata, i jadenje i vezbi, i rezultatite se neizbezni

Емилија Сарафска

Убава комбинација на вежби и исхрана. Програмата е многу корисна, во секој случај.

Logo

Zorica Ristova

Mnogu mi se dopaga programata. Hranata e prevkusna osobeno gi obozavam utrinskite sejkovi i smuti brzi osvezitelni davat energija. Moram da priznaam deka na pocetokot se macev na vezbite no sega mozam da kazam deka gi pravam 100 % bez nikakvi prekini i pauzi i se osekam porazdvizeno za razlika od predhodno.Za period od mesec i pol simnav 4 kg i ne zastanuvam ovde imam uste mnogu. Se custvuvam polesno go nemam pritisokot vo stomakot i crevata kiselinite vo zeludnikot. Se custvuvam pozdravo i po raspolozeno.

Marija Gjurovska

Zdravo 💜
Jas sum Marija i cojkik sum vo armijata od lani od letnipt predizvik 1.
Da bidam iskrena premnogu bev zadovolna i nemozhev da vwruvam vo zborovite na Ano , no bile vistiniti.
Izgubiv 9 kg za 4 nedeli ama uporna bev do kraj i so vezhbi j so hrana, ne pravev nishto poveke ama i nishto pomalku.
Od togash pa se do denes se motiviram od zborovite ne se razocaruvaj rezultatite ke gi vidish posle tretata nedela i stvarno taka beshe .
Moram da kazham deka gi kupuvav site naredni programi zawdno so ovoj leten 2023, no ne obrnuvav premnogu vnimanie kako na pochetokot, sepak varijacijata e samo 2-3 kila plus minus i toa e stvarno prekrasno.
Iako ne sum aktivna vo grupata sledam se, i stvarno motivacijata e na najjako.
Na site devojki im preporacuvam samo edno a toa e AnA💜.
Pred sa pochnam so programite se dvoumev mi idea misli ova e nekoe devojche shto glumi ludilo , cel zhivot sportuvam taa mene ke mi kazhuva kako se vezhba i jade , NO , ako ne probav nemashe da znam deka blagodarenie na toa devojche programote i ishranata , jas uspeav da se vratam vo posakuvanata forma, da dobijam poinakov nachin na zhivot i da se grizham za moeto telo.

Logo

Јана Јаневска

Здраво ,здраво 👋!

1. Храната , дефинитивно!
Затоа што слабеев ,а не бев гладна ниту пак мислев на храна . Што значи доволно оброци има и доволно храна не само да ве засити туку и да бидете најадени.
2. Добив повеќе енергија и помалце килограми.
Благодарение на Ана и Peach 🍑 Army ♥️
3. Девојки !
Вреди , пробајте . . Освен вашите килограми,вишок масти ,..немате што друго да изгубите .

Meri Mentinova

Hranata I vezbite
Dobiv samodoverba i namaluvanje na telesnata tezina
Na drugite bi Im poracala samodoverba I poveke rabota na sebe

Лорета Стојановска

Здраво армијо!Со армијата сум од октомври 2022 и досега имам намалено 10кг.Предизвикот ме научи да појадувам (претходно никогаш не сум појадувала),ме натера секој ден да вежбам(ако во текот на денот немам време ,вежбам и во ноќните саати).Со еден збор опсесија.Домашните почнаа да ме викаат Ана😄.Добив енергија ,желба за пешачење и секако минус килограми.

Logo

Ljupka Paunovska

zdravo zdravo od ovoj predizvik mi se dopadna se od hrana i prekrasni treninzi so motiviracka pozadina koga gledas more se ti e jasno 😂si dobiv prekrasni rezultati mnigu energija i zdravi naviki bi preporacala na site da ne odlozuvaat so terminite da zapocnam od utre NE zapocni od deneska i vednas pozdraaav ❤️❤️❤️❤️❤️

Elena Musulanova

Здраво како почетник јас сум прзадоволна буквално од се. Храната е предобра ја обожавам, вежбите се супер имам болки буквално на секој мускул. Во килажа не сум многу започнав со 65.5 сега сум 63.5 на на мене се осеќа дека во стомакот сум намалена . Продолжуваме понатаму ❤️

Logo

Сузана Глушкова

Super brzi lesni za priprema recepti Bez da odzemat mnogu vreme ,preporacuvam na site koi sakaat da oslabnat no BEZ DA SE GLADUVA,uzivam vo sekoj obrok uste ne sum pocnala so vezbanje no ke bide♥️se nadevam na rezultati 🥰

ЈАСМИНА КУНДЕСКА

Здраво девојки еве ме и мене со моите први импресии после 1 недела
Предизвикот е супер многу сум позитивно изненадена од целокупната програма, искрено не очекував олку вкусни јадења а и везбите ми се ТОП. Во изминатава недела намалив 3кг и многу сум среќна дека за 7 дена успеав да скинам некое килце.
Мојата препорака е јасна, цврсто кон целта нема откажување ќе се бориме војнички.
П.С.Кога можам јас можеш и ТИ

Logo

Ангела Стрвановска

Пишувам затоа што не сум фотогенична 😆. Пред се сакам да се заблагодарам на Ана и нејзиниот Тим. Програмата и предизвикот се извонредни!! Најмногу ми се допадна енергијата и поддршката од останатите соучесници. Предизвикот, вежбите и исхраната предобри дури и застрашувачки колку храна има. Мојата цел не беше драстично намалување на килажа туку обликување на телото па затоа одев и во теретана, возев велосипед и трчав. Постигнав за овие 4 недели многу. Презадоволна сум како изгледам во огледало, но уште не сум ја стигнала целта... Сакам да препорачам на другите девојќи да држат здрав и свесен дух другото оставете на Ана! ✨ 💛 Предизвик 2 чекам 😅❤️

Михаела Јовановска

Летниот предизвик 2022 не е првата програма на Ана која ја следам. Со претходните програми, почнувајќи од Јули 2021 година успеав да ја постигнам посакувана тежина односно намалив 12кг :) И покрај тоа што не сакав повеќе да слабеам, се вклучив и на Dance Cardio 2022 и на Летен предизвик 2022, со цел да ја затегнам фигурата и да го намалам целулитот :) Последниот летен предизвик е дефинитивно најдобра програма од тие на кои сум ги следеле, најмногу заради тренинзите, кои се кратки а интензивни, интересни и ефективни. Заради мојата физичка подготвеност, тренинзите ги повторувам по два пати дневно или ги комбинирам со друг тренинг истиот ден. Резултати....многууу...прво, енергијата која ја имам во текот на целиот ден кој е долг и зафатен, со работа и две деца; второ, моето многу подобрено расположение и задоволство од самата себе; трето, постигната посакувана тежина и намалување на целулитот на критичните места (има сеуште работа но не се откажувам и не се брзам :) тоа се складирало со години, ќе му треба време да си замине :) )
На другите девојки им препорачувам да бидат истрајни и упорни, да не се откажуваат дури и ако направат грешка (но да се трудат грешките да ги сведат на минимум), да не очекуваат резултати преку ноќ (иако многу убав резултат ќе видат уште во првите недели на програмите) и најбитно, програмите да ги гледаат како нов начин на живот со поздрава храна и физичка активност, а не како диета што едвај чекаат да заврши. Психичката промена што треба да се случи кај секоја од нас е најважна во целиот процес - да разбереме дека и здравата храна е вкусна и може лесно и брзо да се подготви, за себе и за цело семејство, и дека за да се биде физички активен не треба да се одвои многу време во текот на денот и секој може да се организира наместо да бара изговори.
Нешто што мене ми помогна е тоа што со неколку другарки со кои заедно почнавме имаме заедничка вибер група и меѓусебно се поддржуваме и мотивираме на секојдневна основа (секоја да си каже што изеде, колку извежба, дали направи некоја грешка и сл.). Тоа ни е некако и начин на мотивација но и некаква меѓусебна контрола кога некоја од нас малку повеќе ќе забега од планот :)

Still image out of testimonial from Tanja Kalimanoska

Tanja Kalimanoska

Logo

Ели Милевска

Летните предизвици се моја прва љубов 😄 бидејќи секогаш имаат највкусни рецепти, кои не одземаат многу време за припрема. Секако тука се и кратките но мнооогу ефективни вежби 😁
Овој летен предизвик намалив 6,5кг и многу цм во обем, набилдав многу самодоверба, позитивна енергија и психички се победив самата себе, не само затоа што не пропуштив ниеден тренинг, туку затоа што добри 10 дена го дуплирав тренингот 💪
Овој летен предизвик дефинитивно донесе свежина и Стефан со горилите, но сепак се надевам дека најдобрата трансформација ќе и припадне на женската половина 🤞😁
Peach army менува животи! Не се двоуми веќе, почни задолжително на следниот чаленџ!
Сакање 🫶Milena Kostoska

Mi se dopadna toa sto mozeme veke da gi vklucime i mazite 😁 jas uplativ za gorila, i sum mnogu pozitivno iznenadena, vezbite se odlicni, bas se zahtevni a jas sum star vojnik koj veke na esen ke sum 4 godini so Ana. Jadenja kako za pocetok na leto se top, lesni, ama jas kombiniram so menito za fit programata, ako e toa gresno.... 😬 Jas bi rekla prodolzete taka, i ke sme pojaki i od ARM 😁

Logo

Filip Dojchinovski

Здраво Армијоо 🙌

Сакам да кажам дека кај овој Летен предизвик најмногу ми се допаднаа вежбите од страна на Стефан, бидејќи го всдат максимумот од нас. Прв пат вежбам на ваков начин и сум презадоволен.

Кога сме кај резултатите, на почетокот се сликав и мерев, но сега за овие три недели скоро ( јас почнав една недела покасно од оправдани причини) можам да кажам дека имам доста намалено во обем бидејќи си облеков панталони за на свадба што неможев да ги носам пред да почнам 😁 А за вагата се немам качено, но сакам да проверам од кога ќе ја завршам и 4та недела, за да направиме мал пресек 😁

Сакам да им порачам на момците/девојките од Армијата, да не се откажуваат, да останат мотивирани и истајни до крај, бидејќи на крајот од предизвикот ќе се чувствуваат многу убаво и горди на самите себе за тоа што го направиле. Овој Летен предизвик треба да ни биде еден патоказ за понатаму во животот, дека требаа да бидеме активни, да внимаваме како се храниме и нормално да имаме баланс во се шѕо сакаме да правиме.

Убав ден армијоо и одиме јакоо - Војничкии 🔥🔥 💪💪

Билјана Трајческа

Прекрасен предизвик вакво искуство немав во држење на диети ама не било до диетите туку начинот на исхрана.Тоа најмногу ми се допадна што им наметнав и ги прифатија рецептите,што значи дека се за сите,само јас во помали количини од нив.А за тежината сум задоволна од 82кг паднав на 75кгно во обемот многу дури сите ме приметија дека сум слизнала.А купаќите од лани ми се големи.Тоа ме прави среќна и идеме понатака без никакво премислување.

Vesna

Najvekje mi se dopagaat treninzite i mislam deka se mnogu vazni za zdravjeto i izgledot na covekot. Jas dosega imam propusteno samo eden trening i uporno prodolzuvam ponatamu.

Марија Ангова

1. Ми се допадна тоа што секогаш сум сита, а во исто време и слабеам.
2. Со летен предизвик 2 си го навикнав организмот на вода, пијам до 12 чаши вода минимум во денот.
Ослабнав 8кг., а глад не почувствував ни најмалце
3. На девојките би им препорачала, доколку вистински сакаат да си ја достигнат килажата од соништата да се придржуваат на исхраната и на вежбите, и после истекувањето на периодот кој што е предвиден.
Тоа не е диета, тоа е режим на исхрана кој што допринесува да се чувствуваме грациозно.
Ви благодарам многу, пријатно.

Logo

Anita Kovacheva

Na predizvikot mi se dopadna motivacijata so mi ja dava Ana dodeka vezbame.
Izgubiv vo obem, se otkazav od losite naviki i stanav po produktivna.
Da ne se otkazuvaat i da gi sledat svoite celi. Sekoj pocetok e tezok, no hrabrosta igra golema uloga za da uspeeme vo toa sto go sakame.
Sakanje i samo uspesi!

Klimentina Trajkova

Здраво Девојки,
Морам да признаам дека овој предизвик мошне позитивно ме изненади. Иако менито не е баш во согласност со мојот Хашимото , сепак со мали модификации и секојдневен тренинг успеав да редуцирам по 5 цм насекаде само со Летен Предизвик 1. Од вчера почнав со вежбите од Летен предизвик 2 и искрено се надевам на уште барем 7 цм намален обем и минус 5 килограми како би ги редуцирала болките во зглобовте и колковите.

Со почит,
Тина

Logo

Lile Stojanova

Zdravo ubava armijo🪖🍑♥️
Poradi opravdeni pricini malku kasnam so predizvikot 1,no sega so vtoriot predizvik pocnav I se nadevaam deka ke bidam discipliran vojnik🪖
Lani iMav prekrasni rezultati,a najmnogu kerka mi Sto stana prava manekenka 😉 Izgubi mnogu kg I najmnogu sum srekna za nea.A Jas za vas nemam zborovi,Menito vezbite SE prekrasni.Na mnogu moi prijatelki,bliski rodnini gi sovetuvam da pocnat so Ana Stojanova , Good Plan ,Peach Army 🪖🍑♥️ Rezultatite na sekoj SE vidlivi,bidejki koga se saka SE SE moze.
Ve sakam I SE raduvam Sto sum so vas Edna cela godina,zatoa sega cekaj me Spanija .♥️♥️♥️♥️
Na sekoj preporacuvam da ne SE misli neka pocnuva.♥️🍑🪖🪖

Грета Алексовска

Здраво. Јас сум Грета и во армијата сум од InstaFit 2023. Јас отсекогаш си имав вишок некое кило, но никогаш не се срамев од тоа и многу си го сакав своето тело, но дојде еден момент кога имав навистина премногу вишок килограми ( барем за мои 17 години ) и сфатив дека треба нешто да променам. Пробував најразлични диети, но немаше резултат и после секоја завршена диета јас бев разочарана и мојата мотивација одеше во надолна линија. За Ана и нејзините програми дознав од тетка ми која беше на истите. И во февруари годинава јас решив да ги пробам и така јас влегов во армијата. Еве скоро 5 месеци активно сум во програмите и можам да кажам дека ми е одлично. Од тогаш па наваму постојано имам мотивација и желба да го остварам она што го имав замислено - да изгубам килограми. Летниот предизвик има посебна магија и навистина е нешто најгенијално некогаш измислено. Досега имам изгубено 17 килограми и ти благодарам Ана за сето ова за кое јас мислев дека никогаш нема да го постигнам. На идните членови им препорачувам да не се плашат од нови промени бидејќи кога на крајот на месецот ќе застанат на вага или пак кога ќе се погледнат во огледало ќе ја видат разликата и ќе сфатат дека целиот труд не бил залуден.

Дона Јовановска

1. Ова ми е веќе втор Летен Предизвик. Најмногу ми се допадна целосната атмосфера во групата и подршката од целата Peach Армија. Рецептите се превкусни и не се чуствувам воопшто гладна.
2. Резултатите се веќе видливи од Првиот Летен Предизвик, со - 3кг на вага, и доста симнато во обем, нај видливо кај стомакот и нозете.
3. На другите девојки им препорачувам да си го применуваат овој начин на исхрана и тренинг со прекрасната Ана која многу инспирира и не бодри да продолжиме понатака. 🙂

Anita Kovacheva

Na predizvikot najmnogu mi se dopadna motivacijata koja ni ja dava Ana za vreme na treningot, slusajki ja nea stanuvam pohrabra i silna da go zavrsam treningot kako sto treba.
Namaliv vo obem, dobiv poveke energija i srekna sum.
Na drugite devojki ke nemam sto drugo da im preporacam osven da bidat silni i trpelivi i da ja slusat Ana za motivacija i ke go dostignat vrvot, iako gledam na fb grupata deka sekoja zena na challenge-ot e hrabra i desciplinirana i dobro se drzi, gotvi i vezbi redovno
Fala ti Ana za se sto ni davas i ovozmozuvas da se custvuvame dobro🥹💖

Logo

Sandra Rajkovic

Presrecna sam sto sam deo najvece Armije koja daje vetar u ledja svim devojkam🙂Treninzi su BOMBASTICNI i FANTASTICNI.Hrana prelepa,a kako sam sladokusac najvise uzivam u coko kasi.Od rucka bih izdvojola neodoljiv pasilulj kao kombinaciju neverovatnih namernica i zacina do savrsenog ukusa.
Omiljeni trening...hmmmm...ne mogu da se odlucim,svaki volim na svoj nacin,ali mogu reci da mi je najnaporniji ali i najizazovniji u subotu,kada gorimo trbusnjake.
Ja sam prosle godine , nakon dugih godina ugledala osmicu na vagi i bila odusevljena i presrecna.Napredak u vezbanju i skidanju kilograma do zeljenog cilja, mi je onemogucila korona ,koja mi je par meseci onesposobljavala da treniran ali zato sada se osecam znatno boje i dajem svoj maksimum.
Pozdrav za najbolji tim i ostanite uvek vredni,lojalni i najbolji.

Zagrljajjj😇🥰😇

Logo

Snezana Dineva

Zdravo
Definitivno samiot predizvik da se bide poslusen ,, vojnik,, i trudot da se izdrzi do kraj. Se trudam da bidam spored preporakite za hrana i treningot. Treningot malku potesko mi odi no ne se predavam nikako. Kerka mi ja mazime sega na 17 ti taka da mora da bideme vo top forma 😁. Bev 80kg na pocetok, vcera se izmeriv vagata pokaza 77,3 kg.Se nadevam i na pogolem uspeh. Presrekna sum, vi blagodaram ❤️🌹.
Pozdrav i se nadevam ke uspeam da bidam poslusna do kraj . 😘.

Logo

Наде Пантекоска Нестороски

Презадоволна, на програмите од Ана почнав во Февруари 2022 и од тогаш до денес Јуни 2022 сум 20 кила послаба, се чувствувам прекрасно и полна со енергија. Девојки најтопло ви препорачувам да се вклучите во женската армија на Ана затоа што ќе бидете впуштени во едно прекрасно патување до подобра себе, здрави навики и позитивна дружба и неизмерна поддршка од Ана и членките на армијата. Ана тебе сакам да ти се заблагодарам за се што правиш за нас, што ни даваш поддршка и што секогаш не изненадуваш со нешто ново и секогаш подобро од претходното! Со нетрпение го очекувам Summer challenge 2! 😊❤💫💯💪

Still image out of testimonial from Marina Hristova

Marina Hristova

Logo

Biljana Pendaroska

Zdravo
So programata na Ana Peach army sum skoro dve godini.
Programa koja te menuva ,pred SE:
-Vo rast na pogolema samodoverba
-pocituvanje na sebe si I svoeto telo
-zdravi naviki na golgorocno
-bezrazlika kolku ke oslabes vo kg ,koj za mene SE samo brojka ,so ovaa programa dobivas pooblikuvano ,cvrsto I zdravo telo mnogu energija I kondicija
-site nie ponekogas eskivirame I pokraj dadenoto meni I vezbi nekogas skrsnuvame /kasnuvame /eskivirame no Ana I peach army SE sekogas tuka Kako motivatori I vodaci koj ne vrakaat vo kolosek I ni progleduvast niz prsti
-a nie sekako SE vrakamje na zdravite naviki blagodaremie na ovaa programa Kako del od naseto sekojdnevie
-zatoa vi preporacuvam na site idni vezbaci pasivni vezbaci I pocetnici kupete ja sledete ja programata a taa ke ve vodi Kon zdravite naviki na hrana I vezbi a za toa e potrebno da si postavute cel I da imate min upornost koj ke dovede do rezultati
-iako jas iskreno na moj 48 god moze da SE pofalam so mojata upornost I pokraj padovite I rezultatite zelbata da odam napred vo zgolemuvanje na samodoverbata pred SE ne gledajki vo brojkite na vagata me nepravi posrekna I zadovolna so mnogu poveke energija I kondicija.
Thanks decki od peach army.😉😄🙂👍

Верче Несторовски

Предизвикот 1 и 2 го уплатив само од радозналост зашто веќе од февруари ковежбам по програмата insta fit, супер задоволна изгубив килажа од 67 на 62 кг.
Брзо сфатив дека insta fit не ми одговара, па ми ја заменивте за инста бути ( фала ви за тоа)
Сега комбинирам insta booty, фит предизвик и body breakdown со Стефан и сите програми се супер, ама сфатив дека најдоброто што го добив е истрајност, сила, дисциплина, научив како да се хранам здраво и квалитетно (ем најадена ем фит) и што си го сфатив како начин на живот, а не само месец- два предизвик за летово да ослабам и после пак на старо 🕳️

Супер е предизвикот, вежбите се супер, резултатите се видливи! Но, поголемото добро што ќе си го направите за себе е да си бидете дел од армијата цело време со останатите програми и плус предизвик ако ви е мерак и ќе ви биде животот многу поубав и ќе бидете горди на себе и на мускулчињата 💚Катерина Петковска

Втор пат сум на предизвикот, првиот пат пред неколку години. Овој пат ги купив Летен 1 и Летен 2 и можам да кажам дека до сега во животот не сум издржала на режим 4 недели, обично побрзо се откажувам. Овој пат сум најупорна можеби затоа што ми се допаѓа тоа што го гледам во огледалото. Не се измерив на почетокот но мислам дека бев 65+ кг, а сега сум 61кг и намалувам. Ми се допаѓа што јадам балансирано и здраво, што знам што ќе јадам, се е испланирано, што имам физичка активност, што сум поорганизирана и најважно од се што се чуствувам подобро. Се надевам ќе го издржам и Летен 2, или бар прилично ќе се придржувам кон него, а понатаму и кон други програми, да се одржи физичката активност.

Сања Стојанова

Најмногу од се ( освен храната секако 🤤😁) ми се допадна што има вежби и за понапредни вежбачи или вежбачи што вежбаат подолго време.
Мислам дека ова може да се практикува и во понатамошните програми.
ИИИИ КОНЕЧНО ПАК BURN OUT🥳🥳
Вакви тренинзи може да има во деновите кога немаме тренинзи(за они кои сакаат да биде како бонус тренинг како што е сега) или како што беше на една од минатите програми на крајот од тренингот за да се догориме 😁
Сакање до вас ❤️🍑

Kristina Marinkovikj

Receptite se vrv definitivno ,druzbata so devojkite na fb grupata ,ogromna poddrska i dopolnitelna motivacija se🌼
Pocnav so leten 1, i leten 2, namaliv 10kg 🥳
Se cuvstuvam preeekrasno ,sekako ne zastanuvam ovde ,ke se potrudam da mi stane ova tempo nacin na zivot 💣🍑

Anita Kovacheva

Ke preporacam na site devojki da ne se otkazuvaat da si go slusat teloto i da vezbat za svoe zdravje zatoa sto pomaga mnogu. Mene mi pomogna mnogu si olesniv od visok kilaza, namaliv mnogu vo obem a i se osekam razubaveano.

Јасмина Николовска

Можам да кажам дека храната беше топ, сите рецепти ми се допаднаа, беа вкусни и брзо се приготвуваа. Вежбите беа исто така супер, со упорност и континуираност се постигнуваат фантастични резултати и тоа за кратко време( секако зависи и од тоа колку килограми сакате да намалите). Срдечно препорачувам се’ од Ана и нејзиниот тим!♥️

Rose Angeloska

Najdobro od se mi e sto imam”red”vo obrocite i ne potkasnuvam se sto ke vidam🤦🏼‍♀️(Od dosada ili navika)🙂Poradi problemi so kolenovo,a bogami i tezina max vo mojov zivot vezbite skoro i da ne gi pravam,no sepak sum oslabena bez malku 4kg.!!!Planiram da si prodolzam i na naredni programi…

Васка Гиова Дончев

Летните предизвици се сржта на армијата. Прекрасни резултати, за 1 месец минус 8 кг и мнооогу во обем. Еднаш со Армикјата-засекогаш со Армијата💪 Продолжуваме посветено на летен 2 💪

Kateirna

Najmnogu mi se dopadna menito, prifatlivo, nacelno spored nacino na koi povekjeto se hranat. Vezbite se dobro no sepak videata treba da se modificiraat povekje, na pocetokot na vezbata, treba barem 10 sec da se ostavi vreme dodeka da se namestime i narednoto vreme da bide za pravilno izveduvanje na vezbite. Za mene celiot video proces bese prebrz pa morav da stopiram sto mi go oteznuvase procesot malku.

Sanja

1. vezbite i sekako kade se snimeni, poveke motivirat, zabavni mi se, samo dance denot nee bas moj
2. dobiv disciplina, podobruvanje na zdravje, po malku naduenost, za zal skrseno rebro i moram sega da pauziram (ne od vezbite)
3. ako sakat zabavni vezbi, i super lesni i vkusni recepti - nema sto da cekat!

Samo mozat da pobedat ovde

Rozi Markic Dimoska

Zdravo
Se ,se mi se dopaga,receptite vrv
Vezbite isto
Izgubiv 5 kg.,prezadovolna zatoa sto na moja vozrast nikako ne mi uspevase ni gram da simnam.Prekrasno se custvuvam,sekerot vo normala posle dolgo vreme ,a I tabletite za seker gi namaliv.
Bidete uporni I ne se otkazuvajte
Pozdrav do site

Sanja Jovanova

helouu helouu👋🏼 gotova prva nedela simnati 3kilogrami, namalen stomakot, energija i samodoverba skokna na max i se osekjam preubavo, isto kako na vtoriot leten koga se prikluciv mnogu rezultati ljubov i samodoverba od toj leten a od ovoj mislam deka kje bide uste podobro😁😍❤️omilen recept mi se tikvickite ama i na palacinkite nemozam da mu odoleam a od treninzi densot petocen😄🫡

Дона Јовановска

Прв пат се решив да пробам ваков начин програма, пред се поради немање време, поради обврските на работа и дома. Одамна ја следам Ана и нејзините објави, но конечно сега се решив🙂
До сега мислам дека рецептите се превкусни, разновидни, а вежбите до некаде ги изведувам со тоа што се надевам со тек на време ќе можам се подобро, нема откажување😄
1.На предизвикот ми се допадна пред се, како се ни е спремно почнувајќи од листата на намирници, па до оброците со рецепти за секој дем и по состојки, по грамови, лажици да не морам да мислам на ништо значи😄
Од вежбите ми беше најинтересна таа од Dance Cardio поради изборот на музика. А инаку чуствувам дека има ефект и највеќе ми помага бодрењето на Ана🙂
2. До сега резултати имам само 1кг ослабнато од почетокот значи за 1 недела е супер. Во мерки не следам како другите девојки.
3. На другите девојки би им препорачала да не се откажуваат и да си ја завршат до крај програмата и да си ги остварат посакуваните резултати.

Lidija Kipeva

Jas sum nova vo grupata hranata e super I vezbite za edna nedela somnav 2kg I vo obem se osekam polesna se nadevam do kraj ke stignam do celta

Still image out of testimonial from Ljupka Velkova

Ljupka Velkova

Сара Матовска

Предизвиков е врв, прво со јадење потоа и со вежби. Не знам дали Ана ќе се надмине после ова 😁😁
Од резултатот кој го постигнав сум презадоволна иако е само пола од она што го имам зацртано ама тука е летен 2, а потоа и инста фит/бути. Сепак е процес и ништо не се случува преку ноќ.
Откажување нема, ако нешто сакаш мораш да се трудиш да го добиеш.

Logo

Елена Спасовска

Здраво на сите.
Сакам накратко да ви го опишам моето искуство откако сум член на армијата(2022г)Најчесто јадев нездрава храна,иако готвев дома.Тоа беа се некои пржени компири,манџи со запршка,многу бел леб и непотребни салами,кобасици,виршли.Откако се освестив дека моето тело упорно се бунтува не прифаќа толку калорична храна почнав да размислувам поинаку.Имав 2 напади на жолчка.Ми забранија се а бев бремена со 2 дете.Исплашена после пораѓај внимавав што јадам. Така следејќи здрава храна ја заследив и Ана Стојанова некој период и заклучив дека тоа е тоа што ми треба.
Бидејќи после 2 дете психички паднав бев неспособна да се погрижам за мојот изглед,расположение,енергија која толку многу ми фалеше.Потоа почнав секојдневно да ја следам и да читам за начинот на исхрана и живот кој го водат многу девојки и жени.Се пријавив веднаш без двоумење во првиот летен предизвик и после 3 недели симнав 8кг.Сфатив дека се чувствувам одлично во своја кожа.Почнав да ги менувам навиките,ја натерав цела моја фамилија да почне да се храни поздраво.Не ми беше проблем да им спремам доручек кој вклучува тортиља,јајца или за ручек пилешко месо со салата,ориз,печурки итн Промената кај мене беше видлива.Секој ме прашуваше како сум ослабнала толку? Дали јадам? Со драго срце одговарав дека сега сум член на една армија жени кои знаат што сакаат и се борат за тоа секојдневно.Тука се мотивираме,си помагаме,ае советуваме и подржуваме во секој мал успех што ќе го издвоиме.Ана и целиот тим ми го променија животот и вечно ќе им бидам благодарна за тоа.Станав многу јака,застанав на нозе и гордо чекорам каде и да одам.Засекогаш ваша армијо!!!💪

Жана Шокаровска

Овој летен предизвик ми е омилен од сите досега, вежбите се предизвикувачки, а исхраната превкусна. Намалив и во килограми и во обем, се чувствувам убаво и лесно и полна со позитивна енергија. За сите оние кои сакаат да водат здрав живот и да бидат во добра кондиција, летните предизвици се совршени да им помогнат во остварување на таа цел.

Marija Bogosenieva

Како некој што милион пати пробал да држи диети и се откажувал после три дена, многу сум горда на себе дека успеав да издржам цел месец на летниов предизвик без да направам кикс. Јас инаку сум личност што јаде едвај еднаш дневно ама конзумира премногу благо и шеќери,немав некоја цел во бројки на вагата или во обем,туку само ми беше битно да ги тргнам тие лоши навики и да стекнам некои поздрави. Ја имам купувано и програмата на инста фит но ја следев само една недела,сега можам да кажам дека за да издржам цел месец на предизвикот најмногу придонесоа превкусните рецепти. Секогаш сум скептик кога се работи за храната бидејќи сум многу проблематична што јадам и што не јадам и сега слободно можам да кажам дека во сите рецепти што беа на предизвикот имаше само три кои не ми се допаѓаа или беа нешто што не јадам. Тренинзите ми беа презабавни и дефинитивно нема да застанам тука,ќе продолжам да се хранам здраво и да вежбам редовно за да се чувствувам убаво во своја кожа.

Logo

Elena Popova

1. Кај летните предизвици најмногу ми се допаѓа едноставноста, апликацијата многу многу помага, единствено може да размислите за начинот на движење низ делот за храна и тренинг за деновите, некако не ми лежи тоа со 'следно' и тоа што ако барам специфичен рецепт треба да отварам ден по ден.
2. Изгубив 3 кг, 4 цм во стомак, 3 цм во половина и 2цм во бут, формата на телото ми е сменета но морам да напоменам дека освен предизвикот одам и на теретана 2-3 пати неделно и на Аштанга јога 2 пати неделно.
3. Би препорачала да не се двоумат од повторување на тренинзите два, три пати во серија ако имаат сила. Многу често имаме останато многу повеќе сила од што мислиме после еден 20 минутен тренинг. Си знам по мене како ми треба ментален напор да се убедам од почеток да го вратам видеото, а физички реално можам.

All in all, ја сакам Ана, го сакам тимот на Ана и се што правите, на програмите сум од 2018 мислам??, кога добивавме вежби во пдф на мејл. I love every step od the way од тогаш до сегаа. ❤️❤️

Aleksandra

1.Osven sekako receptite i preubavata pozadina od Maldivi, toa sto ne se povtoruvaat vezbite i komentarite na Ana :).
2.Pozategnato telo, samodoverba i minus 12 kg od fevruari 2023.
3. Na site ve falam i recepti i vezbi.

Павлина Божинова

1/ буквално се ми се допаѓа, не би подвоила нешто, рецепти, начин на исхрана, вежби, комуникација, баш се
2/ Пред се добив други поздрави навики во исхраната, која нвистина ми се допаѓа се и секоја комбинација ми одговара
3/ Препорачувам на сите во мието опкружување❤️

Logo

Antonela Koceva

Најмногу ми се допадна и ме привлече големата поддршка една со друга што си ја даваме секојден, ме привлекоа резултатите на девојките(борци) и како последно но не и неважно ме привлече сплотеноста, храброста и пораките кои велат: "МОЖЕШ".
Јас со програмата Peach army и летните предизвици добив дисциплина и ред на животот. Пред се да напоменам дека пред Peach army немав рутини, не пазев на исхраната и реално бев доста нездрава со оглед на тоа што се хранев нездраво. Го променив тоа и се чуствувам многу посреќно, поздраво и фит😄.
Секоја од вас девојки МОЖЕ верувајте, јас сум била во неизвесност: Дали да почнам, од каде да почнам, да не е предоцна? Но верувајте никогаш не е доцна. Јас симнав 20 килограми за 3 месеци... СРЕЌНО!

Александра Наумоска Матлијоска

Здраво
Едноставно ми се смена животов на подобро,повеќе енергија,по весела,не ни помислувам на храна ниту кога осеќам глад,а ретко се дешава.
Изгубив 6 ипол кила за 4 недели,11 цм стомак.
Да не се мислат тие што сакаат да се приклучат воопшто.

Gorde

Zdravo na site sto imaat problem so tezinata bi im preporacala vednas da se priklucat da ne se mislat zosto ima rezultati odlicni jas za 1 mesec oslabev 5.1 kg I se osekam super poveke energija imam a najbitno mi se izgubi bolkata vo nogata se mi se dopaga kako prvo hranata e prevkusna I brzo se sprema a trenizite se top fala ti Ana me nauci I pozdravo da se hranam a najbitno oslabev I bolkata mi se izgubi samo prodolzi taka srce si pozz od mene

Бојка

Од програмите на Ана сум била дел повеќе пати. Конкретно на летен сум првпат. Летен предизвик е навистина една поинаква приказна. Најпрвин премотивирачко е дека се работи само за 4 недели и автоматски се подесуваш така мисловно, дека можеш да издржиш и нормално издржуваш. Јас го следам правилото, нема мерење на кг. Секој си го знае телото, има претстава како сака да изгледа и цели кон тоа. За жал од летен 1, успеав да вежбам само две недели но, со храна се држев до планот. Сега продолжувам директно со летен 2 и уште од само еден ден можам да кажам - мама миа, менито е најврв досега, ми се нема случено на ниедна др програма да кажам, леле нејќам замена. Овој вид на вежби со само еден круг и Ана зборува во позадина, се многу, премногу мотивирачки. За мене лично најдобрата програма до сега. На другите девојки ќе им препорачам, ако се мислат каде да почнат, нека биде со летен предизвик. Резултати има, кај мене со само две недели има доста видливи резултати.

Dragana Gjorgjevikj

Letnite predizvici na Ana se odlicni, so poln stomak do odlicni rezultati…mene licno kako taze majka najmnogu mi se dopagja toa sto obrocite brzo se spremaat,no se prevkusni a vezbite se 20min no so prejaki efekti…
Toplo gi preporacuvam site programi na Ana zatoa sto ke bidete najadeni i zgodni so pogolema doverba vo sebe ❤️

Цветанка

Здраво, мојата приказна со Peach Army започна од Февруар месец 2023 година. Пред се бев импресионирана, што после две недели, јас имав видливи резултати. Храната е прекрасна, брзо се подготвува, а пред се и здрава, што најмногу ми значи. Вежбите за мене лично се одлични.
Би им препорачала на оние што се двоумат, да ни се придружат на армијата, бидејќи заедно сме посилни, а воедно и многу се поддржуваме сите заеднички. 🍑❤️

Bojana Giceva manasievski

Zdravo Ana
Edna nedela od predizvikot jas se custvuvam seksi 😁😁😁
Stomakot pocna poleka no sigurno da se topi. Energija 1000,raspolozenie 1000,samodoverbata Pocna povtorno da mi se vraka kako pred bremenost ❤️ Receptite top. Fala ana sto postois te guskam ❤️❤️❤️

Logo

Natasha Kamchev

Zdravo!! Jas ne sum nova na programite, ama isto kako da sum. Posle vtora bremenost i toa kako mi trebase restart na teloto. Vo odnos na programata super e se, i ishrana i vezbi makar so stomacnite i nozete uste mi se pod gas. Najomileni vezbi mi se za race i grb pokraj site drugi najmnogu fokus na niv ke mu dadam zaroa sto resena sum prv pat vo zivotot da oblecam korset bez da si naogjam mana :) Rezultati nemam mereno si vetiv do kraj deka nema da se meram, zakluciv deka imam poveke energija ovaa nedela i deka se cuvstuvam polesno. Na drugite devojki bi im poracala da mu veruvaat na procesot i da ne se otkazuvaat. Preku trnjata do zvezdite :)

Катерина Цветков

Здраво армијо 🍑 Прв пат сум со Ана но, не застанувам овде продолжувам понатаму 😀 Најголема мотивација ми се девојките од групата кои секојдневно објавуваат слики од нивните промени 🍑Можам да кажам дека менито на исхрана и вежбите сѐ одлични. Со некои пропусти и нередовно вежбање имам одлични резултати изгубив многу во обем.Упорноста вреди затоа нема откажување, со нетрпение го очекувам летен 2 😍

Љупка Ивановиќ

Почнав со dance, но не застанувам тука. Оваа исхрана ти станува навика, а исто и вежбите. Ана еднаш, Ана засекогаш. 🤩